V jejím okolí se totiž nachází velká, z topolu vyřezávaná lavice, takzvané „broukoviště“.

„Těší nás, že se nápad u veřejnosti setkal s takovým nadšením. Lidé zde už dokonce nosí i vlastní knížky,“ říká místostarosta Horní Suché Josef Žerdík, který s nápadem přišel.

„Na návštěvě v polské Visle jsem si všiml, že se tam kolem řeky objevuje několik takových knihovniček a vyřezávaných lavic. Napadlo mě, že by nebylo špatné nápad otestovat i u nás,“ svěřuje se dále místostarosta s tím, že autorem knihovničky je havířovský řezbář Čestmír Slíva.

V havířovském Zámeckém parku se lidé mohou vyfotografovat na trůnu s andělíčkem. Snímek z instalování v červenci 2016.
Novomanželé se mohou fotografovat na trůnu

Ten dříve pro obec vyrobil třeba i sochu svatého Floriána, která stojí u vchodu do areálu hasičské zbrojnice či sochu symbolizující manželský svazek, která zdobí prostranství u Dělnického domu.

„Pan Slíva knihovnu vyrobil v rámci dřevařského pleneru, který byl součástí květnové pouti. V parku se vedle knihovničky nachází i takzvané broukoviště – ze starého topolu vyřezávaná lavice, na které jsou nádherní brouci. Díky ní i lavičkám v parku obecně se zde lidé mohou nejen nerušeně začíst, ale k večeru si zde pořádají i pikniky nebo si zde chodí hrát s dětmi," dodává Žerdík.

Memorandum stvrdili zástupci podpisem na Zámku Fryštát.
Města se bojí vylidnění. Nabízejí levnější byty i dopravu

Pavla Krůčková