Už loni stavbaři za provozu zvětšili a zmodernizovali průjezd pod kolejištěm, který by původně dvoutubusový, letos zase opravovali podjezd poblíž kruhového objezdu a kulturního centra. „Oddechli jsme si,“ uzavírá dvouleté martyrium starosta obce Marian Lebiedzik.

Kromě dvou podjezdů stavbaři opravovali kolejový svršek v úseku od zastávky Závada po státní hranici a tedy i přejezdy, což vyžádalo nepravidelné uzavírání největšího z nich, zvaného na Tyčonce.

Cesta z Karviné do Stonavy se zkrátí.
Cesta z Karviné do Stonavy se zkrátí

Jak Deníku řekl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda k dnešnímu dni (9. prosince) už skončí i poslední kolejová výluka, kterou bylo vyloučení jedné koleje od Petrovic u Karviné po státní hranici. „Do poloviny prosince budou dokončeny také práce na zabezpečovacím zařízení,“ dodal

Během nadcházejícího víkendu bude na zmíněném železničním přejezdu vypnuto bezpečnostní signalizační zařízení a to v sobě od 12 do 17 hodin.

Mluvčí Správy železnic ještě dodal, že v příštím roce proběhne takzvané třetí podbití kolejí a bude provedena rychlá pantografová zkouška. Ve druhé polovině roku se pak nainstaluje zabezpečovač ETCS, čímž bude stavba kompletně dokončena.