Vůbec nejtepleji bylo ale v Moravskoslezském kraji v Osoblaze na Bruntálsku, 12,4 stupně Celsia. Potvrdil to Petr Drobek z Regionálního předpovědního pracoviště Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

V Krnově, kde stanice měří 68 let, bylo naměřeno 10,4 stupně Celsia. Padl tak 35 let starý teplotní rekord z roku 1979, který měl hodnotu 9,5 stupně Celsia. Rekord hlásí i stanice v Karviné, která měří 23 let. Dosud nejvyšší teplota pro dnešní den tam byla naměřena v roce 1989, a to deset stupňů Celsia. V úterý se teploměr vyšplhal ještě o 0,1 stupně výše a nový rekord je tak 10,1 stupně.

Poměrně teplé počasí by mohlo podle Drobka vydržet i na Štědrý den, kdy už ale teplotní rekordy zřejmě padat nebudou. Meteorologové očekávají teploty mezi šesti až devíti stupni Celsia. Ještě dopoledne by mělo být polojasno, později odpoledne už spíše oblačno. V noci na první svátek vánoční se ale očekává přechod studené fronty a teploty by se přes den mohly pohybovat už jen kolem dvou až šesti stupňů Celsia. Na horách by mohlo i sněžit. V noci na pátek se bude dále ochlazovat a teploty přes noc by měly klesnout bod mrazu, v pátek by se měly pohybovat okolo nuly.