Dobrovolníci se zapojují do celostátní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Ruku k dílu může podle organizátorů připojit každý, kdo má čas a chuť.

Obě úklidové akce ve městě začínají v 9 hodin. Kdo má zájem projít břehy podél meandrů řeky Lučiny, dostaví se k restauraci Balon v Selské ulici. Kdo se hodlá podílet na úklidu lesoparku za Merkurem, může přijít ve stejnou dobu ke kruhovému objezdu na konci Dlouhé třídy.

„Setkat by se tam měla početná skupinka příznivců geocachingu, která uklidí nepořádek v lesoparku. Byl bych rád jako organizátor této akce, aby se lidi dozvěděli, že geocaching není jen o lidech, co chodí po lese a hledají krabičky, ale že i geocaching dělá něco pro ostatní," informoval Radek Palatinus.

V Orlové se letos ve spolupráci se sociálním odborem místního magistrátu rozhodli zapojit také lidi bez domova.

„Zastávám názor, že všichni bezdomovci nepatří na okraj společnosti, jsou mezi nimi i lidé, kteří si zaslouží druhou šanci a budou chtít přispět společnosti," vysvětluje organizátor akce Ukliďme Orlovou Petr Drozdík. Sraz účastníků je v sobotu v půl deváté na náměstí 28. října před poštou.