V kategorii Stavby občanské vybavenosti – novostavby je nominováno Integrované výjezdové centrum v ulici Sokolovská, v němž sídlí Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, Městská policie a Policii ČR Český Těšín. Centrum bylo otevřeno loni v červnu a investorem je Moravskoslezský kraj.

Druhým objektem nominovaným v kategorii Stavby občanské vybavenosti – rekonstrukce je obchodně komerční centru firmy TAZO. Komplex v samém centru Českého Těšína, jehož investorem je soukromá firma, vznikl přestavbou části objektu bývalý papíren. K dispozici je také parkoviště.

V kategorii Stavby občanské vybavenosti - veřejná prostranství má nominaci multigenerační sportovně-relaxační areál v ulici Lázeňská v Havířově. Otevřen byl rovněž loni a obsahuje mj. leteckou stěnu a skateboardové dráhy. Investorem je v tomto případě město Havířov.

Posledním nominovaným je v kategorii Průmyslové stavby administrativní budova firmy Simandl v Petrovicích u Karviné. Investorem je sama firma. „Myslíme si, že stavba administrativní části závodu je zdařilá, a proto jsme ji společně s projektantem a architektem do soutěže přihlásili“ říká jednatel této rodinné firmy Jakub Simandl.

Vyhlašovateli soutěže Stavba MSK je Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Obec architektů, pobočka Ostrava a Moravskoslezský kraj. Veřejnost může hlasovat do 31. srpna.