Malý lesík v rokli mezi ulicemi Jarošova a Mládí byl upraven v odpočinkovou zónu pro děti i dospělé. „V rámci regenerace panelového sídliště tady proběhla rekonstrukce chodníku včetně osvětlení na Lidické ulici a je vysázená nová stromová alej. Nejrozsáhlejší částí stavby je výstavba volnočasového areálu v lese mezi ulicemi Mládí a Jarošova. Vznikla tady odpočinková zóna i místo různorodého sportovního vyžití se čtyřmi dětskými hřišti a vyhlídkovou věží," informovala mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová.

V parku jsou tři kamery napojené na dispečink městské policie. Je osvětlen tak, aby v něm nebyla temná zákoutí. Lavičky, odpadkové koše, osvětlení a samotné dětské atrakce by měly mít poměrně dlouhou životnost.

Okamžitě po otevření byly lávka, hřiště i dřevěné povalové chodníky podrobeny zkoušce dětmi z blízké základní a mateřské školy. Dětem se nejvíce líbí lávka s točitým schodištěm, která se dá rozhoupávat.

„Odstranili jsme nedostatečné volnočasové vyžití pro místní obyvatele a zatraktivnili jsme tohle okolí. Jsem za to velmi rád," řekl při slavnostním předání parku veřejnosti primátora města Zdeněk Osmanczyk.

Park Krásná rokle byl vybudován nákladem 31 milionů korun, z čehož 23 miliony pokryly dotace. „Tato investiční akce je jedním z posledních projektů v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Zóna Šumbark II Za Teslou.