Na mušku si jejich autor vzal nejen českotěšínskou ČSSD, ale zejména bývalého starostu Jindřicha Sznapku.

Přestože tento muž, jenž opustil politiku po korupčním skandálu, který ho stál křeslo starosty a 100 tisíc korun pokuty nařízené soudem, 
v komunálních volbách nekandiduje, je terčem kritiky.

Autor předvolebních letáků Sznapkovi předhazuje, že vlastní ve městě a okolí nevěstince, 
v nichž se údajně odehrávají nelegální obchody, a také že místní ČSSD prosazené zrušení heren s klasickými výherními automaty, které má platit od 1. ledna 2015, je zástěrka, za níž stojí právě Sznapka.

Údajně si chce po volbách otevřít vlastní herny a vyhlášku by s pomocí nových zastupitelé, ještě do konce roku zrušil.

„Co na to mám říct? Jsou to úplné nesmysly. Já žádné herny nemám a ani mít nebudu," reagoval na obsah letáků Jindřich Sznapka.

Letáky hanící Sznapku 
a českotěšínskou ČSSD zřejmě pocházejí z dílny hnutí SOS pro Český Těšín. A právě jeho lídr, Marian Kuś – muž, podezřelý z padělání lustračního osvědčení – stojí podle šéfa místní ČSSD Petra Procházky za touto pomlouvačnou kampaní.

„Je to Kuśova pomsta za to, že jsme přijali vyhlášku o zrušení heren. Prostě si lobby provozující ve městě hazard vyřizuje účty s ČSSD," je přesvědčen Procházka.

Na otázku, proč město vyhlášku zakazující výherní automaty přijalo až pár měsíců před volbami, a ne třeba před dvěma lety, což ČSSD vytýká i autor zmíněných letáků, Procházka říká, že „…se v zastupitelstvu dlouho hledala politická shoda".

„Nemáme jiný zájem než vymýtit ve městě hazard. Nikdo z nás žádné herny nevlastní ani neprovozuje," dodal Procházka.

Do voleb zbývají necelé dva týdny a je téměř jisté, že v Českém Těšíně bude ještě více horko. Autoři letáků slibují pokračování.

Jejich pravděpodobný autor je podepsal větou: „S drtivou většinou souhlasím, Marian Kuś, lídr kandidátky SOS pro Český Těšín."