Fotbalové hřiště bylo totiž už léta v nevyhovujícím stavu a o neutěšených podmínkách pro místní kopanou se v Záblatí mluvilo dlouho.

Rozpočet místního fotbalového klubu, který hraje krajskou soutěž (mimochodem hodně slušně se v I.A třídě prezentuje), však zásadní zásahy v areálu dlouhodobě neumožňoval. Pomohlo až město.

„Poslední tři roky jsme žádali o dotaci Národní sportovní agenturu, bohužel neúspěšně. Proto patří velké poděkování bohumínským zastupitelům, kteří odsouhlasili poskytnutí městské dotace. Bez ní bychom nikdy hřiště přestavět nemohli,“ uvedl předseda FK Slovan Záblatí Dušan Socha. Dodal, že letos se klub pokusí získat grant z Národní sportovní agentury znova a pokud by uspěl, část peněz by tak městu mohl vrátit.

Rekonstrukce ulice Borovského v Karviné. 8. dubna 2024.
Řidiči, pozor na dopravní komplikace v Karviné. Začala oprava Borovského ulice

Poslední rekonstrukce fotbalového areálu proběhla před pětadvaceti lety, kdy se měnila škvára za zelený pažit. Ten však zub času už viditelně ohlodal. „Bylo proto nutné odfrézovat drnovou část trávníku, který už byl značně hrbolatý. Následovat bude dosypání a profilace plochy, zhutnění podkladu, položení filtrační vrstvy ze štěrkopísku a patnácticentimetrové vegetační vrstvy. Vybudujeme také nový zavlažovací a drenážní systém,“ popsal plánované úpravy Socha.

Renovace fotbalového stadionu se netýká pouze hřiště samotného. Areál dostane nové oplocení, sociální zázemí, brány, střídačky a prokoukne i letitá tribuna. Obměna potrvá do poloviny letních prázdnin a Slovan Záblatí se mezitím přestěhoval na hřiště ve Vrbici, které se nyní stalo jeho dočasným domovem.