„V rámci této akce budou provedeny úpravy břehů jezera a dojde ke zvětšení plochy jednoho z ostrovů, u něhož budou nově instalována dvě mola. Další ostrov se propojí lávkou s břehem. Jezero bude vyčištěno od nahromaděných sedimentů, které se léta ukládaly na jeho dně,“ uvedl primátor Karviné Jan Wolf.

Ve druhé části Průmyslové zóny Pod zelenou v Českém Těšíně se začaly stavět nové haly. Staví tam například společnost Sgalitzer.
Průmyslová zóna v Těšíně je plná. Začaly se stavět další haly

Nejen díky odbahnění, ale i dalším úpravám se jezero v parku Boženy Němcové v Karviné a jeho okolí během následujících tří let se promění. Kolem vodní plochy bude vybudována nová stezka pro pěší s odpočivadly doplněnými mobiliářem – například lavice z kmenů, lavičky a odpadkové koše. Díky odbahnění bude jezero opět vhodné i ke koupání.

„Dále bude provedena výsadba nových dřevin. Z větší části je akce financována ze státního rozpočtu v rámci Meziresortní komise,“ dodal primátor.

Těrlickem má vést tunel coby součást obchvatu Havířova.
Těrličané, jak se vám pozdává plánovaný tunel vaší obcí? Hlasujte v anketě

Další kácení dřevin proběhne na podzim 2022 a jaře 2023. Realizátor odbahnění odstraní hlavně poškozené, dožívající a suché stromy. Dojde k odstranění neperspektivních náletů kvůli zpřístupnění prostoru pro návštěvníky.

Pokácené stromy budou nahrazeny rozsáhlou výsadbou nových stromů a keřů. Vysazeno má být 1 700 nových stromů a 300 keřů.