Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Válka s černými skládkami je stálý boj

Orlová - Tuny pohozeného odpadu zlikvidovala na území Orlové během letošního roku tamní městská společnost Služby města Orlové (SMO). Odklízelo se také na pozemcích, které městu nepatří. Boj s černými skládkami na území Orlové i nadále trvá.

9.12.2014 3
SDÍLEJ:

Město Orlová odklidilo během letošního roku ze svého území několik tun odpadů. S černými skládkami chce bojovat i nadále. Foto: Luděk Cibulka

Nejvíce se jich tvoří v částech Poruba a Kopaniny. Majitelé některých pozemků uklidili po jednání s orlovskými úředníky sami. O některé ze skládek se postarali pracovníci společnosti SMO.

„Majitelé pozemků argumentovali tím, že celou řadu skládek na jejich pozemcích vytvářejí samotní Orlované," vysvětlila mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

Ředitel společnosti SMO Jaroslav Vaněk připomněl, že jeho lidé odklidili 472,77 tun objemného odpadu, 1,776 tun pneumatik, 0,68 tun biologicky rozložitelného odpadu a 42 tun stavebního odpadu.

Úklidem ale snahy města nekončí. To černým skládkám vyhlásilo boj i do budoucna.

„Například provádíme monitoring lokalit, kde skládky vznikají, pomocí fotopastí, nebo kamerového systému. Situaci sledují strážníci městské policie. Pomoci by zde měla sehrát i nová obecně závazná vyhláška o stanovení systému shromažďování, sběru, přepravě, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů a nakládání se stavebním odpadem na území města. Nově totiž vyhláška totiž řeší třeba i způsob nakládání s kovovým odpadem tak, aby se zabránilo protiprávnímu jednání, které se v souvislosti s kovy objevovalo," popisuje mluvčí města.

Město si přitom zametlo i před vlastním prahem a odstranilo nepovolené skládky také přímo z vlastních pozemků.

„Nechceme, aby nám ve městě vznikaly černé skládky, a tak budeme i nadále nekompromisně postihovat původce skládek. Věříme, že i přijatá vyhláška by mohla minimalizovat vysoký podíl nekovového odpadu z rozebíraných starých aut, které obvykle končí na černých skládkách. Ve městě jsou sběrné dvory, takže každý, kdo se chce zbavit nepotřebných věcí, je může využít a rozhodně nemusí vytvářet černé skládky," dodal orlovský starosta Tomáš Kuča.

Monitoring rizikových míst pomocí fotopastí se osvědčuje i jinde. Dobré zkušenosti s tím mají například také v Karviné.

Autor: Richard Kutěj

9.12.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Richard Balcar dosáhl na životní úspěch.

Richard Balcar dosáhl životního úspěchu

Ilustrační foto.

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Nebezpečný recidivista vyhrožoval zabitím dítěte. Podle policie pouhý přestupek

Havířovská veřejnost ztrácí iluze o pravém poslání policie, která zřejmě čeká, až nebezpečný 13x soudně trestaný a nevypočitatelný feťák Filip K. skutečně někoho na ulici zabije. 

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Havířovští policisté šetří krádež dámské peněženky. Žena nakupovala v jednom havířovském marketu a v nákupním vozíku si nechala batoh a nákupní tašku. V nestřeženém okamžiku jí někdo odcizil peněženku, ve které měla mimo jiné i platební kartu.

Přípravu stavby průmyslové zóny Nad Barborou brzdí soudní spor

Karviná – Rok od nástupu nového vedení kraje se příprava stavby průmyslové zóny Nad Barborou nijak neposunula. Hejtman Ivo Vondrák na toto téma Deníku řekl, že se již naplánovanou smlouvu o přípravě zóny nepodařilo realizovat, protože nebyl splněn předpoklad, že pozemky pro zónu budou sceleny.

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení