Pět v městských částech a tři v centru města. Dva na náměstí T. G. Masaryka a jeden u římsko-katolického kostela v blízkosti městského úřadu. „Vánoční výzdoba v městských částech se už stala pěknou tradicí, téměř v každé okrajové části Bohumína se objeví vánoční strom ozdobený světelnými řetězy,“ řekl vedoucí organizačního odboru radnice Lumír Macura. Vidět je můžete ve Skřečoni, Starém Bohumíně, Vrbici, Záblatí a v Pudlově. V Karviné v historickém centru na Masarykově náměstí nebude letos chybět 15 metrů vysoký vánoční strom, který letos poprvé budou zdobit malé děti.

„Smrk bude mít kromě tradiční výzdoby i nové ozdoby – děti po celé republice vyráběly vánoční dekorace a ty nejlepší pak budou viset na stromech ve městech po celé republice,“ prozradila mluvčí magistrátu Šárka Swiderová. Karviná se do akce zapojuje poprvé. „Ve čtvrtek 6. prosince nám pořádající agentura ozdoby na strom přiveze a 7. prosince dopoledne pořádáme pro děti z našich škol zábavné soutěžní dopoledne s vyhodnocením soutěže o nejlepší ozdobu na stromek,“ dodal Swiderová s tím, že zhruba od poloviny prosince bude na náměstí probíhat tradiční předvánoční jarmark.

Kromě centra Karviné by se světelně nazdobené stromy měly také objevit i v městských částech. V Orlové již tradičně jako vánoční strom poslouží vzrostlá borovice u Prioru na Náměstí 28. října v Orlové-Lutyni v blízkosti městského úřadu, která bude barevně nasvětlena. „Předcházíme tak problémům s tím, že by strom mohl spadnout a ublížit kolemjdoucím,“ informovala mluvčí města Nataša Cibulková.

Český Těšín dostal vánoční strom darem od jednoho z občanů. Bude nazdoben světelným řetězem ve tvaru hvězd a umístěn na náměstí ČSA společně s betlémem. „Betlém vyrobí žáci ze ZŠ Masarykovy sady, bude velký asi 2 x 2 metry a instalovat se bude v pátek 14. prosince,“ řekla mluvčí českotěšínské radnice Dorota Havlíková.