„Je to již jedenáctá mezinárodní výstava prací zájmových dílen zařízení sociálních služeb a spolupracujících subjektů z regionu, Polska a Slovenska, kterou tradičně zahajujeme předvánoční období v našem domově. Letos máme rekordní počet, čtrnáct vystavovatelů," řekl ředitel domova Janusz Foltyn.

Starosta města Vít Slováček se netajil obdivem k seniorům, kteří přes svůj věk a zdravotní problémy dokáží vyrobit tak krásné věci. „To je profesionální úroveň. Obdiv si zaslouží také terapeuti, pod jejichž vedením tyto vánoční ozdoby vznikají," řekl Slováček, který se zúčastnil zahájení výstavy.

„Není to vždy práce snadná, avšak když člověk vidí to nadšení seniorů a pak radost z hotových výrobků, má z toho úžasný pocit, který hřeje u srdce," prohlásila Izabela Zajac.

Českotěšínské výstavy se pravidelně účastní partneři z Polska. „Jezdíme sem moc rádi. Tato setkání jsou nejen pro nás pracovníky, ale také pro naše klienty inspirací pro další skvělou spolupráci. Společné akce nás nabíjejí energií na celý další rok," uzavřela Małgorzata Murzyn, vedoucí sociálně-terapeutického oddělení PDPS „Pogodna Jesień" v polském Těšíně.

Výstava nabídla krásné vánoční dekorace, mimo jiné svícny, andělíčky z různých materiálů, přáníčka, ozdoby z keramiky nebo přírodních materiálů, jako byly šišky, sláma, ořechy, vyšívané ubrusy, dečky apod. „Jsou to kouzelné výrobky, každým rokem si něco koupím. Letos to byli andělíčci pro vnoučata," prohlásila paní Jana.

EMILIE ŚWIDROVÁ