"Během celého roku 2020 zkrásnělo v Havířově mnoho škol, cest, budov a parků. Ten, pod budovou okresního soudu v Podlesí patří mezi ně. Láká na nové dětské hřiště s lanovou stezkou, průlezy a skluzavkami nebo na odpočinkovou zónu. S pracemi Technické služby Havířov začaly 3. srpna a 17. prosince se mohla slavnostně stříhat páska," popsala mluvčí havířovského magistrátu Rosalie Seidl Pokorná.

Náklady na velkou rekonstrukci parku činily 9,4 milionů korun.

 Havířovské hřiště pod soudem.Zdroj: Archiv MMH

„Zcela nové prostorné hřiště vzniklo na místě bývalé dominanty parku, vraku lodi Bounty, který byl již v havarijním stavu, a proto musel být odstraněn. Všechny hravé návštěvníky parku zcela jistě nadchne obdobná lanová stezka mezi dřevěnými věžemi, průlezy a skluzavkami jakou můžete znát z ostravské ZOO, bohumínského Hobbyparku nebo karvinského parku Boženy Němcové. Velkorysé hřiště v tomto otevřeném prostoru bude korespondovat se sousedním lesoparkem a stalo se I. etapou regenerace parku,“ popisuje zajímavé novinky náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Součástí investiční akce je také hřiště pro menší děti, veřejné osvětlení a přístupový chodník.

„Jsem ráda, že se nám společně s vedením města podařilo prosadit vznik modernějšího jádra volnočasového vyžití obyvatel (nejen) Podlesí. Všechny do parku pod soudem srdečně zvu. Další investiční akce do zvelebování a zkrášlování našeho města budou následovat i v roce novém,“ dodala vedoucí oddělení investic Kateřina Mikulová.

K TÉMATU
Nově schválený rozpočet rok 2021 počítá s nemalými investicemi do infrastruktury města. V následujícím roce se tak občané Havířova mohou těšit například na další nová parkoviště na ulici Mánesova, nebo na ulici Šumbarská v úseku mezi ulicemi Chrpová a Nad Tratí, na chytré a bezpečné křižovatky, obnovu veřejného osvětlení, rekonstrukci budovy č.p. 893 na ulici U Jeslí na denní stacionář nebo sanace obytných domů.