Okamžiky před rozsvícením vánočního stromu na prostranství před zámkem vyplnilo vystoupení akrobatů na laně a krátce před pátou odpoledně to přišlo… rozsvítil se vánoční strom. Program o první adventní neděli v centru města vyplnil koncert slovenské zpěvačky Kataríny Knechtové.

Rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí, 26. listopadu 2022, Ostrava.
OBRAZEM: V Ostravě začaly Vánoce, strom svítí. Hlavním tahákem je ruské kolo

Stejně jako v minulých letech jsou na náměstí dřevěné stánky a kde nabízejí vánoční punč či něco z dobrot masitých či sladkých. Kolorit lidového jarmarku bude také pomáhat dotvářet vánoční městečko otevřené od 2. prosince s Ježíškovou poštovní schránkou pro přání dětí i dospělých, zvěřincem a ukázkami lidových řemesel a zvyků (lití olova, ražba mincí, pečení kaštanů, práce kováře).

V Havířově ve Vánočním městečku na náměstí Republiky v sobotu v podvečer rozsvítili vánoční strom.  26. 11. 2022
V Havířově rozsvítili strom. Vánoční městečko nabízí dál pestrý program

„Na jarmarečním pódiu se během adventního období postupně vystřídá mnoho hudebních souborů, divadelníků a dalších účinkujících, kteří se budou starat o Vaši předvánoční náladu a potěší celou rodinu. Celý program vyvrcholí ve čtvrtek 22. prosince vystoupením písničkáře Pokáče," zve ředitelka pořádajícího Městského domu kultury Karviná Olga Hrubec. Stánkový prodej s tradičním vánočním zbožím bude otevřen do 23. prosince. Celý program akce Karvinský vánoční jarmark 2022 najdete zde.