Vánoční městečko zahájí svůj program v pátek. V 15 hodin otevře svůj výtvarný skleněný stánek středisko Santé. V hudebním programu zahrají skupiny Periferic a Pearl Ten. Skleněný stánek s programem pro děti bude v provozu každé odpoledne. Střídat se v něm budou Santé, ADRA, Asterix, MKS, Don Bosko nebo Armáda spásy.

Slavnostní zahájení programu vánočního městečka je připraveno na sobotu. Už od 11 hodin dopoledne až do večera se bude na náměstí konat Pravá slezská vánoční zabíjačka.

Pro děti je v odpoledním programu připravena Rytířská pohádka a pobaví je také Dětský ranč Klokočov.

V 16 hodin zazpívá vítěz soutěže Česko Slovensko má talent 2013 Miroslav Sýkora. V 17 hodin bude slavnostně rozsvícen vánoční strom. Smrk ztepilý, který zdobí náměstí, pochází ze soukromé havířovské zahrady v Junácké ulici. Městu ho věnovala rodina Huspekových. „Kupoval jsem ho jako sazenici před 35 roky na trhu ve staré Orlové. Samozřejmě, že je mi ho líto, ale když jsem viděl, jak se letos povážlivě nakláněl v silném větru, rozhodli jsme se, že ho musíme skácet. Vedle našeho domu je školka, kde se pohybují děti a postižená mládež. Bezpečnost je prvořadá," řekl Jan Huspeka.

Lidé, kteří v neděli na náměstí sledovali stavění stromu, si pochvalovali, jak vypadá: „Je krásný. Tak pěkný tady už dlouho nebyl. Teď ještě, jak bude nazdoben."

Nazdobení stromu letos obstará firma, která dodala novou výzdobu. Sobotní rozsvícení vánočního stromu doprovodí ohňostroj. Poté se svou kapelou Golem zazpívá Josef Laufer.

„Snažili jsme se program připravit tak, aby byl atraktivní pro všechny návštěvníky. Součástí městečka budou stánky, kde si lidé budou moci připomenout tradiční vánoční zvyky a chybět nebude ani havířovský betlém s množstvím vyřezávaných dřevěných soch," řekla ředitelka Městského kulturního střediska Yvona Dlábková.

V hudebním programu se lidé mohou těšit na Lauru a její tygry, Fleret, Kamila Střihavku, Debbi, ale také ženský pěvecký sbor Canticorum, Stanleys Dixie Street Band a tradiční akci Deníku Česko zpívá koledy ve středu 10. prosince.

Každodenní program vánočního městečka se bude odvíjet až do 23. prosince. Na Štědrý den se bude na náměstí konat Půlnoční mše.

Program vánočního městečka