Vánoční městečko bylo otevřeno už v pátek odpoledne, když se lidé mohli poprvé občerstvit u prodejních stánků. V sobotu začal hlavní kulturní program. Ve 14 hodin byl otevřen skleněný stánek pro děti. Pro ně byla připravena také pohádka Šli Valaši do Betléma a dětský ranč se zvířátky. V hudební části vystoupil folkový zpěvák Jaroslav Hutka a program ukončila kapela Chinaski. Právě toto hodinové vystoupení zcela zaplnilo prostor vánočního městečka. Po loňském koncertu skupiny Kryštof jde zřejmě o druhou největší návštěvu vánočního městečka v historii jeho pořádání.

Na Chinaski bylo vánoční městečko málem malé

V neděli se děti bavily pohádkou O králi, kterému byla zima. V hudební části vystoupila Monika Absolonová. 

Vánoční strom v centru Havířova. Strom pro Vánoce 2016 městu věnovala rodina ze Životic.

V podvečer se začalo náměstí Republiky plnit. Nakonec přišlo více lidí než v sobotu a drtivá většina vydržela až do konce programu. S vysokou návštěvností se počítalo. V centru města bylo zavedeno dopravní omezení a autobusový dopravce posílil spoje před a po akci.

Úderem 17. hodiny, možná o chvíli později, primátor Daniel Pawlas rozsvítil vánoční strom. Tím je letos jedle věnovaná místní rodinou ze Životic. „Já přeji všem lidem pohodu a zdraví. To je to nejdůležitější. A samozřejmě, aby lidé byli šťastní a dařilo se i jejich blízkým," řekl primátor města Pawlas.

Po rozsvícení následoval tradiční ohňostroj.

Ohňostroj
Letos se pořadatelům ohňostroje některé petadry vymkly kontrole. Lidé popisují, jak některé nekontrolovaně změnily směr letu a zamířily mezi přihlížející. Jedna světlice dopadla k podiu. Naštěstí nikoho nezasáhla a dopadla na zem, kde ji přítomní zašlápli, aby dále nehořela. 
Romana Smržová: Byl pěkný, ale až na to že jim jedna část na začátku nevyšla. Ikdyž jsme stáli až u Tety drogerie tak na mezi dav přihlížejících spadli ohňové koule. Opravdu příjemné… Trošku se sekli ve výpočtech???
Co napsali lidé na facebooku Deníku:
Barbora Martinčíková: No bylo to těsné!!
Denisa Mikulová: Celkem 3 letěly mimo a za nás a přímo u kočárku
Pavla Šimová: Tohle je naprosto nepřípustné!!! Proč to video nezveřejní od začátku? Kdyby jsme se synem neutekli, tak to máme na hlavě…
Romana Smržová: Taky si myslím, že toto bylo hoodně přes čáru !!!
Radka Frýdelová Žembová: Kdybych duchapřítomě ,,nešarpla" kočárek a neodskočila, tak to měl syn v obličeji. Schytali jsme to naštěstí ,,jen" propáleným kočárkem a pořádným šokem…takové akce už se nikdy nezůčastním…???
Podívejte se na záběry světlic, které letěly mimo plánovanou oblast:

 

Závěr večera patřil legendární skupině Olympic, která zahrála své největší hity.

„Na vystoupení se samozřejmě těším, jako na každý jiný koncert. Je zajímavé, že já se těším na každý koncert a neopouští mě to. V těchto zimních dnech se nebojím ani tak o to, že bych nemohl zpívat, ale o prsty, které zkřehnou," řekl frontman skupiny Petr Janda. 

Program vánočního městečka bude pokračovat každý den až do 22. prosince. Na podiu se představí například Ivo Jahelka, Rock and Roll Band Marcela Woodmana, František Nedvěd, Láďa Kerndl, Mandrage, Buty, Hodiny, Poutníci, Petr Kolář nebo Voxel.

Ve středu 14. prosince se bude konat tradiční akce Deníku Česko zpívá koledy. V Havířově si je lidé zazpívají opět s ženským pěveckým sborem Canticorum.

Program vánočního městečka