„Jdeme na to. Dvorceee!!!,“ hecovali se na startu ankety fanoušci hlasovací soutěže Deníku. „Chtěli jste to, tak to máte! Sdílejte a především hlasujte. Hlasujte i opakovaně!,“ nabudil vlnu všeobecného nadšení také oficiální facebookový profil obce Dvorce. Není divu, že se vánoční stromek Dvorců okamžitě ujal vedení.

Ostatně, s hlasováním mají ve Dvorcích již své zkušenosti. V loňské anketě hledali podporu internetové komunity ze všech koutů České republiky i v zahraničí. Raději ani nespali a odložili všechny vánoční radovánky a povinnosti, jen aby do soutěže poslali víc hlasů než konkurenční Rýmařov. Do poslední chvíle to byl napínavý nerozhodný souboj. Rýmařov dal nakonec dohromady úctyhodných 29 tisíc hlasů, ale na porážku Dvorců to stejně nestačilo!

Karviná pořádně zabrala

Tentokrát ale netrvá vánoční anketa Deníku tak dlouho jako loni. Hlasovat se bude jen do neděle, takže na třicetitisícové počty se nikdo nedostane. Zřejmě.

Šance se tedy chopili i patrně největší vyzyvatelé Dvorců z Karviné. Na facebookovém profilu Karviná žije i oficiálním profilu města se během jediného dne zmobilizovali a nechali Dvorce za sebou. Jenže času na hlasování je ještě spousta, a souboj tedy bude ještě hodně zajímavý.

Nutno ocenit, že sami Karviňané uznávají, že stromek Dvorců je mimořádně povedený. Například uživatel Luki Lukino napsal: Dvorce mají stromek krásný, především mají nádherně zvolené barvy. Takže i kdyby vyhráli, tak si myslím že zaslouženě.

Patriotů se ale najde pochopitelně víc. Třeba pan Josef Kunz říká: Každý vánoční stromeček je krásný, ale ten náš, karvinský, je nejkrásnější.

Zatím je tedy situace taková, jaká je, ovšem není vyloučeno, že se do ankety pořádně zapojí i karvinští rivalové z Havířova, nebo třeba Ostrava, která má také krásný stromeček.

Hlasovat lze každé 4 hodiny, z jednoho počítače lze tedy za den poslat maximálně šest hlasů.