Kam a kdy na vánoční jarmarkPetřvald - 29. listopadu v 16 hodin v kulturním domě a knihovně
Petrovice - 30. listopadu v 17 hodin rozsvěcení vánočního stromu
T
ěrlicko - 29. listopadu od 18 hodin rozsvěcení vánočního stromu
Horní Bludovice - 30. listopadu od 14 hodin před obecním úřadem
Dětmarovice - 5. prosince v 16 hodin rozsvěcení vánočního stromu u obecního úřadu
Chotěbuz - 5. prosince v 16 hodin u obecního úřadu rozsvěcení vánočního stromu + Mikuláš
Doubrava - 6. prosince v 15 hodin na náměstí
Dolní Lutyně - 12. prosince, Vánoční trhy
Rychvald - 13. prosince na náměstí, Živý betlém a vánoční trhy

„Tak rozsáhlé trhy jako v Karviné, Havířově nebo Ostravě mít nebudeme, u nás by se neuživily," uvedla mluvčí Bohumína Lucie Balcarová.

Příští sobotu nebudou na náměstí TGM chybět tradiční řemesla, farmářský trh, představí se děti z místních škol, gospelová skupina Keep Smilling Gospel Orlová a pěvecký sbor Ondráš. V neděli se pak na náměstí v 17 hodin rozsvítí i vánoční strom a následovat bude koncert Pavla Vítka.

Vánoce celý prosinec

Nejen vůně svařáku, betlémy a koledy ovládnou od příštího pátku centrum Havířova, kde se otevře vánoční městečko.

Program se hemží známými tvářemi: na pódiu se průběžně představí například Josef Laufer, Laura a její tygři, David Deyl, Děda Mládek illegal band, Kamil Střihavka a řada dalších.

Na své si přijdou ale i milovníci tradic, součástí vánočního městečka bude totiž i historická tržnice, lití olova, mincovna, Ježíškova pošta apod.

V Orlové budou vánoční strom rozsvěcovat za přítomnosti Terezy Kerndlové a Pavla Vítka 1. prosince a tato akce bude spojena také právě s vánočními trhy. V pátek 12. prosince se pak budou hromadně vypouštět balónky s přáníčky.

Od 8. do 12. prosince bude probíhat vánoční jarmark spojený s tradiční vánoční výstavou se soutěží O nejpěknějšího anděla, čerta nebo Mikuláše v domě kultury.

„Od 15. do 19. prosince budou vánoční trhy na náměstí," říká ředitelka kulturního domu Izabela Kapiasová.

Dva jarmarky

V Českém Těšíně budou mít jarmarky dva. Nejprve 5. prosince Mikulášský, kdy bude rozsvícen vánoční strom a poté 8. do 18. prosince vánoční jarmark . Kromě stánků se návštěvníci mohou těšit také na vystoupení Divadelní scény Bajka, muzikanta Tomáše Kočka nebo kapely Šajtar.

V Karviné vánoční jarmark vypukne 7. prosince a potrvá do 21. prosince. Jeho dějištěm bude jako obvykle Masarykovo náměstí a ze známých osobností se zde představí například Markéta Konvičková, Radka Fišarová nebo Tomáš Kočko. Nebude ale chybět ani historická tržnice s litím olova, kovářem a mincovnou. Děti, ale třeba i dospělé, jistě potěší Ježíškova pošta a ovčinec.