Část týmu jeden na kole, část na školách beseduje s dětmi o škodlivosti drog a část rozdává v ulicích českých měst materiály o drogách a odpovídají na otázky kolemjdoucích.

„Chceme především upozornit na to, že Česko je dlouhodobě v žebříčcích mladých uživatelů drog na předních místech. Řešení je podle nás toto: snížit poptávku tím, že děti budou mít o drogách co nejvíc informací včas, než jim ji někdo nabídne,“ říká Pavel Mudra, mluvčí Cyklo-běhu 2018.

V pondělí vyrazili z Třince a před Karvinou, Orlovu, Ostravu a Frýdek-Místek dojeli až do Rožnova. Takto poputují celým Českem až do Prahy, kde by měl být 22. června na Mezinárodní den bez drog.

Za jeden ročník Cyklo-běhu vyškolí 10 tisíc dětí.

„Výsledky naší činnosti sledujeme pomocí tzv. dotazníků zpětné vazby, které rozdáváme po přednáškách. Máme vyhodnoceno 16 tisíc respondentů a dvanáct procent z nich nám řeklo, že ta přednáška obrátila jejich názor na drogy. Že si nemysleli, že je to tak vážné,“ přiblížil Pavel Mudra.Nelegální drogy - srovnání ČR s Evropskými průměry.Zdroj: Evropská školní studie o alkoholu a jiných drogách.Nelegální drogy - srovnání ČR s Evropskými průměry.Autor: Evropská školní studie o alkoholu a jiných drogách.

Výsledky Evropské školní unie - zkušenost s konopnými látkami.Zdroj: Evropská školní studie o alkoholu a jiných drogách.Výsledky Evropské školní unie - zkušenost s konopnými látkami.Autor: Evropská školní studie o alkoholu a jiných drogách.