Po mnohaměsíčních debatách na toto téma se začalo mluvit o starém školním hřišti s neudržovaným atletickým oválem, které patří Obchodní akademii v Karviné-Hranicích. Atleti si prostor sami vybrali a oslovili městské zastupitele s prosbou, zda by šlo městské centrum pro atletiku vybudovat právě tam.

„My v současnosti pozemek vyměřujeme a zjišťujeme, zda by vůbec na šestidráhu stačil. Teprve až budeme vědět, že tomu tak je a nebudou problémy se scelením, lze zastupitelstvu předložit první záměr pro vybudování nového oválu," říká mluvčí města Šárka Swiderová. Většina pozemků v tomto místě patří městu, něco málo kraji.

Na Vyhlídce šestidráha nebude

Po novém atletickém oválu volali karvinští atleti už řadu let. Až do loňska mohli trénovat na škvárové dráze na městském fotbalovém stadionu. Ten se ale přestavuje a s dráhou se tam už nepočítá. Město proto atletům nabídlo zaplatit nový atletický ovál v místě starého hřiště za budovou Slezské univerzity v ulici Na Vyhlídce v Karviné-Novém městě.

Jenže pro konání oficiálních atletických závodů nestačí čtyřdráha, pravidla atletické federace vyžadují minimálně šestidráhový ovál. Pro ten ale na Vyhlídce nebyl prostor, leda by se přikoupily pozemky od tamních zahrádkářů. Ti to však odmítli.

Po zjitřených debatách mezi zástupci atletů a vedením radnice je nyní ve hře nový prostor, který by byl podle předsedy Atletického oddílu TJ Jäkl Karviná Michala Brody v tomto místě úplně nejlepším možným řešením. „Především kvůli umístění prakticky v centru města. Kdyby toto místo klaplo, byli bychom moc rádi," říká Michal Broda.

Zatím atleti trénují na oválu u Základní školy Borovského v Karviné-Ráji. Sice jen čtyřdráha, ale aspoň něco.

„Samozřejmě, aspoň něco, ale musím říct, je to tam pro nás malé. Když se nás na tréninku sejde víc, prostě tam není dost místa," říká předseda atletického oddílu Michal Broda.

Jak se věci mají, zda se bude stavět nový atletický ovál včetně zázemí pro sportovce u obchodní akademie, by se mohlo vědět v nejbližších týdnech. „Doufáme, že se něco nového dozvíme na červnovém zasedání zastupitelstva," dodává předseda atletického oddílu.