Předložený projekt se jmenuje Slezské administrativní a vzdělávací centrum. Kdy dojde k zahájení celé akce, její realizátoři zatím upřesňovat nechtějí. „Ten důvod je prostý. Stále zatím čekáme, jak dopadne stavební řízení a další věci okolo. Patřičná povolení se vyřizují na stavebním úřadu od minulého roku, avšak předpokládáme, že bude kladně rozhodnuto každým dnem," řekl v úterý jeden ze zástupců realizátora celého projektu.

„Našim cílem je Janečkův mlýn využívat, jak již napovídá název projektu, ke školením, rekvalifikacím a administrativním účelům, což by se mělo odrazit na pomoci v rozvoji města a hlavně vzdělanosti občanů. Jakmile se věci pohnou dopředu a podaří se s realizací skutečně začít, samozřejmě pak budeme včas informovat i veřejnost a tisk," doplnili realizátoři prvotní informace.

„Mohu potvrdit, že byl projekt předložen a v současnosti probíhá stavební řízení na rekonstrukci a úpravy objektu mlýna. Více v tuto chvíli říci nelze, protože řízení stále trvá," doplnila mluvčí karvinské radnice Šárka Swiderová.