Novým starostou Stonavy je nyní Tomáš Wawrzyk (hnutí ANO, stejně jako Feber). Jak již dříve Deníku oba potvrdili, na výměně se dohodli už s předstihem. A výsledek voleb jejich rošádě dal zelenou. „Třicet dva roků je dost dlouhá doba, nechci tu být do smrti,“ říká Andrzej Feber, aniž by nějak smutnil. „Koneckonců i voliči dali signál, že by mě měl na obce někdo vystřídat, tak to tak beru,“ dodal.

close Tomáš Wawrzyk. info Zdroj: se svolením Tomáše Wawrzyka zoom_in Tomáš Wawrzyk. Přiznává, že už před dvěma lety zvažoval, že "to položí", ale nakonec se rozhodl dokončit volební období na postu, kde začal. A to přesto, že ho dost potrápil covid a navíc už dva roky pracuje i jinde. Dojíždí do Prahy jako senátor za Karvinsko v barvách hnutí ANO.

Za signál od voličů ke změně bere fakt, že coby lídr dostal 363 preferenčních hlasů, zatímco jeho dlouholetý místostarosta Tomáš Wawrzyk 450. Dalšími členy zastupitelstva jsou: Helena Bednářová, Jolanta Jelenová (obě ANO 2011), Lukáš Topiarz (Stonava pro venkov), Tomáš Bařák (Stonava pro všechny) a Marián Bőhm (Občané pro Stonavu).