Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Bouřky budou slábnout postupně od západu. Středa zůstane během dne stejně tropická jako úterý, na Ostravsku mají teploty překročit i 34 stupňů. Odpoledne a večer pak mají přijít bouřky.

"Ve středu ovlivní naše území od západu výrazné frontální rozhraní, na kterém se vyskytnou na západě silné, na ostatním území až velmi silné bouřky," uvedli meteorologové. V opakovaných bouřkách podle nich může spadnout i přes 70 milimetrů srážek, vítr v nárazech může dosáhnout rychlosti kolem 90 kilometrů v hodině a mohou padat až třícentimetrové kroupy.

Podle předpokladu meteorologů by v Čechách měly bouřky zeslábnout odpoledne a večer, na Moravě a ve Slezsku až v noci na čtvrtek, případně ve čtvrtek ráno.

Teploty se ve středu na většině území dostanou přes 31 stupňů, v západních Čechách by mělo být o něco chladněji. Nejtepleji má být v tento den v Polabí, v Jihomoravském a Zlínském kraji, na jihu Olomouckého kraje a na Ostravsku a Karvinsku, kde meteorologové očekávají přes 34 stupňů.