„Letos jsem se rozhodl přispět i já se svým kuchařským uměním a doma jsem uvařil sváteční zelňačku. Ve staré vojenské várnici vzniklo okolo dvaceti litrů polévky, jejímž základem je kysané zelí, brambory, uzená žebra a klobásy. Věřím, že strávníkům chutnalo," vyjádřil se optimisticky naladěný první muž města. Nechyběla ani polévka z kuchyně Armády spásy. Bylo to čtyřicet litrů klasické hrachovky. Ochutnat je v doprovodu maminky a babičky přišel i desetiletý Tomáš a šestiletý Lukáš. Mladší si vybral zelňačku, starší dal přednost hrachovce. „Moc nám to chutnalo. Bylo to výborné. Přijdeme zase," pochvalovaly si děti.

V rámci svátečního odpoledne převzali zástupci havířovského Azylového domu pro matky s dětmi knížky zakoupené z Fondu primátora. „Připravili jsme dárky pro dvaadvacet maminek a jejich čtyřicet dětí, které momentálně v azylovém domě pobývají, " uvedl dárce.

„Obdarovaní dostali leporela, encyklopedie, pohádkové knížky, romány pro ženy, kuchařky, knížky s horoskopy a další publikace," doplnila tisková mluvčí města Eva Wojnarová.

Program na náměstí Republiky pokračoval až do večerních hodin. Vystoupil Jura Pařez s kapelou a na závěr si návštěvníci mohli užít hodinovou rockovou show v podání skupiny Ukulele Troublemakers.

Primátor Havířova Zdeněk Osmanczyk nalévá polévku, kterou vařil.