Cesta z radničního dvora vedla kolem Masarykovy základní školy, která se na sklonku května chystá na velkolepé oslavy stého výročí svého založení, k čtyřpodlažním bytovým domům v blízkosti novobohumínského hřbitova. Ty prochází kompletním zateplením, obnovou fasády, výměnou střechy a vstupních prostor.

„V centru města jsme se zaměřili na právě dokončené parkovací plochy u restaurace Hvězda a v Jateční ulici u veterinární kliniky, kde je k dispozici téměř třicítka míst. Odtud jsme pokračovali do Ottova parku a cestou si prohlédli pokračující výstavbu rodinných a rezidenčních domů v lokalitě Petra Cingra ve Starém Bohumíně,“ popsal zahájení projížďky místostarosta Bohumína Lumír Macura, který si každoročně bere na starosti detailní plánování trasy.

Ilustrační foto. Městská policie Bohumín.
Jak na dlužníky? V Bohumíně jim strážníci zabavují SPZ, pomáhá to

Kontrolní akce se následně přesunula k železniční budově, kde stavbaři rekultivují přednádražní prostor u ocelové lávky. „Původní nevzhlednou plochu už odbagrovali, nahradí ji žulová dlažba s prvky moderní architektury, lavičky, mobiliář a repasované mechanické návěstidlo. Oddechová zóna by měla začít sloužit cestujícím do konce letních prázdnin,“ doplnil Macura.

Peloton navštívil i městské části Skřečoň a Šunychl. Projel přes lesopark Na Panském na novou, téměř kilometr dlouhou cyklostezkou kolem potoka Flakůvka, která je vybavena atypickým vyhlídkovým molem. Město ji dokončilo před čtrnácti dny a už se stala hitem mezi místními cyklisty. Odtud se šestnáctičlenná skupina dostala kolem řeky Olše až ke dvoru Červín v osadě Kopytov, kde kolařům i pěším usnadňuje cestu nová lávka přes potok Lutyňka. Návrat zpět k radnici ještě obsahoval zastávku u rozestavěného zázemí pro plavce u Kališova jezera a průjezd trasou budoucí cyklostezky, která propojí úsek od Ovocné ulice k rekreační pláži. Po dojezdu na radnici ukazovaly tachometry na kolech dvacet ujetých kilometrů.

Řidiče v Nové Vsi zkrotí zpomalovací ostrůvek.
V bohumínské Nové Vsi roste zpomalovací ostrůvek, pěší dostanou nový chodník

Kontrolní práce úředníků a volených zástupců v terénu není v Bohumíně o jednom dni v roce. Je běžnou součástí náplně investičních referentů a techniků i jejich vedoucích, kteří se v ulicích pohybují prakticky denně.

„Jde o nejlepší způsob, jak zůstat v kontaktu s realitou našeho města. Umožňuje vidět případné problémy a výzvy na místě a reagovat na ně bez zpoždění. A pro nás radní jde o cennou zpětnou vazbu, díky níž můžeme posoudit, jaký vliv mají naše rozhodnutí a práce na každodenní život obyvatel a do jaké míry jsou naše služby užitečné a přínosné,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha. Jak dodal, terénní výjezd autobusem čeká i bohumínské zastupitele, a to už 10. června po jejich pravidelném zasedání.