Vedení společnosti Zámek Havířov nechalo zveřejnit na facebookových stránkách výsledek natáčení, což jim podmínky zakazují do doby vysílání v televizi. Po upozornění z produkce pořadu byly informace staženy.

Představitelé městské společnosti a havířovští zastupitelé David Ondráček (KSČM) a Darja Tomaniecová (ANO), mají také další problém. V průběhu natáčení totiž před kamerami nařkli redaktora Deníku, autora článku, z neobjektivnosti.

„Pan redaktor píše pouze pro jednu stranu," tvrdil Ondráček a s podobným tvrzením se prezentovala i Tomaniecová, aniž by i přes výzvy dokázali být konkrétní. Oba byli do vedení firmy dosazeni po posledních volbách jako političtí zástupci města.

„Proč jste stáhli z webu poslední článek o natáčení? Ten, jak se tam vyjadřuje bývalý šéfkuchař. Najednou ho tam nemůžu najít. To máte strach," ptala se před kamerou Tomaniecová. Všechny články o zámku, a to nejen o natáčení Ano, šéfe! jsou přitom po celou dobu zveřejněny a nikdy nebyly staženy.

Chlubí se cizím peřím

Vedení havířovského zámku umístilo snímek Deníku na své stránky, aniž by řádně uvedlo zdroj nebo si vyžádalo souhlas.
Vedení havířovského zámku umístilo snímek Deníku na své stránky, aniž by řádně uvedlo zdroj nebo si vyžádalo souhlas. Zdroj: Repro Facebook

Korunu všemu vedení havířovského zámku nasadilo neoprávněným použitím fotografie Deníku. Tu stáhli z webových stránek Havířovského deníku a veřejně ji umístili nejen na Facebook zámku, ale také Darji Tomanicové. K dalšímu veřejnému šíření nedalo vydavatelství souhlas, není u něj řádně uveden zdroj nebo odkaz vedoucí na stránky Deníku. 

Aktualizace: Neoprávněně použité fotografie byly v sobotu ze stránek zámku i Tomaniecové staženy. 

Bylo rozhodování objektivní?

Šéfkuchaři Zdeněk Pohlreicha David Wisniowski se setkali už před natáčením pořadu Ano, šéfe!
Šéfkuchaři Zdeněk Pohlreich a David Wisniowski se setkali už před natáčením pořadu Ano, šéfe! Zdroj: Repro Facebook 

Jak Deník už po natáčení první části informoval tehdejší šéfkuchař Anes Parastatidis, ze zámku odešel pro podezření, že na jeho místo mělo vedení firmy dohodnutého nástupce už při natáčení. 

"V pátek, kdy se točil takzvaný Zátěžový test, přišel do kuchyně nějaký člověk, který se tam se Zdeňkem Pohlreichem bavil. Došlo mi, že je to domluveno, že mě potom, co mé servírované jídlo zkritizují, nahradí. A tak se také stalo. Dnes je skutečně šéfkuchařem," řekl Deníku Parastatidis. 

Nynější zámecký šéfkuchař David Wiśniowski se s Pohlreichem setkal už dříve. Na svém Facebooku v listopadu 2014 zveřejnil společný snímek.

Na výměnu šéfkuchařů bylo vedení zámku dotazováno i při pondělní kontrolní návštěvě. Jakýkoli předem domluvený plán Ondráček i Tomaniecová odmítli.