Ve středu se na jarmarku v centru Karviné v rámci kulturního programu představily děti ze ZŠ a MŠ Prameny, nechybělo pouliční divadlo i cirkus s komedianty, žongléry a kejklíři. Ve stáncích byly k dostání dřevěné i skleněné výrobky, svíčky, pomlázky, a mnoho dalšího. Největší atrakcí pro děti byla živá jehňata a oslík, na kterém se mohly svézt. Nechyběl ani historický dřevěný kolotoč.

Od šikmého kostela k Dolu Barbora ulicemi zaniklého města

Věřící z Karviné a okolí se mohou na Velký pátek (7.4.) vydat na společnou křížovou cestu spojenou s modlitbou. Během cesty po ulicích zaniklé Karviné budou za chůze rozjímat o posledních krocích Ježíše Krista. Farníci se k této pobožnosti setkají u tzv. šikmého kostela sv. Petra z Alkantary v 10.15 hodin. 

Otevření sezony 2023 v Archeoparku Chotěbuz-Podobora, 1. dubna 2023.
FOTO: Archeopark v Chotěbuzi rozjel novou sezonu. Letos láká na tyto akce

Modlitební průvod se pak vydá na zhruba tři kilometry dlouho cestu nejprve k bývalému dolu Gabriela, pak po Slezské ulici k dolu Barbora a zpět kolem místa, kde stával Dom robotniczy Praca a Havlíčkovou ulicí zpět ke kostelu sv. Petra z Alkantary.

V případě nepříznivého počasí bude modlitba probíhat v kostele. Novinkou pro karvinskou farnost je, že křížovou cestu připravuje ve spolupráci s Církví bratrskou z Havířova. „Oslovili nás bratři z Církve bratrské, že by se rádi na Velký pátek modlili ve staré Karviné. Navrhli jsme, že bychom mohli společně prožít křížovou cestu,“ popisuje za karvinskou farnost Tereza Ondruszová. Polovinu modliteb si připraví katolíci, druhou polovinu protestanté.