V Karviné na Masarykově stojí před zámkem bříza ozdobená kraslicemi a pod ní jsou květináče v podobě kraslic a v nich květiny. „Strom má symbolizovat příchod barevného jara. Výzdoba je proto pestrá s poselstvím lepších zítřků a naděje.

"Nejnáročnější byla doprava stromu, aby se nepolámaly křehké březové větve a nákup pentlí v době uzavřených obchodů. Doufáme, že jsme alespoň takto udělali obyvatelům města radost a zpestřili procházky náměstím“, uvedla vedoucí Odboru komunálních služeb karvinského magistrátu Jana Maierová.

Velikonočně je vyzdobeno také prostranství a altán před Obecním úřadem v Dětmarovicích a zahrada před katolickým kostelem.
Pracovníci Střediska volného času (SVČ) Amos v Českém Těšíně připravili pro rodiny s dětmi edukační výstavu pod názvem U nas na dvorku…nejen na Zelený čtvrtek", která je věnovaná přípravám velikonočních svátků. Instalovaná je plotě SVČ Amos ve Frýdecké ulici, naproti Albrechtově střední škole.

„Současný stav nám nedovoluje uskutečnit akci na Zelený čtvrtek formou jarmarku, workshopů a programu s našimi folklórními soubory Slezan a Slezanek, proto jsme zvolili tento způsob oslavy velikonoc,“ vysvětlila pracovnice SVČ Amos Šárka Klimoszová.

Lidé se tam mohou dozvědět například jak se nejen na Těšínském Slezsku dodržovaly zvyky a tradice od masopustu (na Těšínsku ostatki) po dobu 40 dnů půstu až do Velikonoc. Výstava je doplněna recepturami velikonočních pokrmů, popisem výroby karabáče, pro děti máme připraveny malé dárečky, které budou nainstalovány na naší výstavní ploše "Na plotě",“ dodala Klimoszová.

Výstava bude k vidění do 30. dubna.