„Šlo o odpolední akci Jarní hrátky pro děti a rodiče konanou v prostorách mateřské školy, kde si děti s dopomocí rodičů zkoušely zajímavé činnosti. Společně si upletli karabáče z vrbového proutí, ozdobené pentlemi z krepového papíru. V„maminčině tvoření" si zkoušeli různé zajímavé dekorace. Jako je výroba jarní louky s kytičkami, zdobení vajíček do podoby skřítků, vějíře zdobené kytičkami. V „babiččině kuchyni" si zdobili perníčky, aby nebyly jen chutné, ale i barevné a veselé," informovala učitelka Hana Swobodová.

Děti se seznámily s tvořením z vizovického těsta. Druhý den jejich výrobky paní kuchařky upekly, aby si je děti mohly vzít domů.

Jarní hrátky pro děti a rodiče.

„V „dětském pokojíčku" byly netradiční hry a stavebnice, se kterými si rodiče a děti hráli. Další zajímavou činností byly „tatínkovy pokusy", kde si mohli vyzkoušet výbuch sopky, nafukování rukavice bez pomoci vzduchu, záhady statické elektřiny a knihy s kouzelnou tužkou. Z „dědečkovy dílny" plné dřeva a nářadí si děti odnesly vlastnoručně vyrobené sovičky, různé lesní a luční skřítky. Děti byly nadšené a rodiče se s elánem a radostí vrátili alespoň na pár chvil do dětských let. Nikdo nespěchal domů a všichni jsme si celé odpoledne pěkně užili," dodala Swobodová.

Jarní hrátky pro děti a rodiče.