V historickém duchu

Bohumín letos nabídne jarmark okořeněný řadou historických atrakcí.

„Zaměřili jsme se na dobovost. Jarmark tak bude mít velké množství historických prvků, bude tam řemeslná vesnička, železné meče a zbraně a také živá zvířátka. Abychom návštěvníky skutečně vtáhli do dění, připravili jsme i spoustu interaktivních atrakcí," vylíčil ředitel kulturního centra K3 Karel Balcar.

Návštěvníci jarmarku se mohou těšit také na různé dobroty, jejichž výběr se rovněž ponese v dobovém duchu.

„Budeme mít středověkou pekárnu a rybízové víno, to je také něco, co tady bylo dříve než my," dodal Balcar.

Zábava celý týden

Havířov sází mimo jiné také na známá jména. V programu Velikonočního městečka, které bude náměstí Republiky okupovat od soboty 28. března do pátku 3. dubna, se objeví například Ivan Mládek a Banjo Band nebo Ilona Csáková. Kromě vystoupení nebudou ve Velikonočním městečku chybět ani zvířecí farmička, soutěže nebo třeba výtvarný stánek Domu dětí a mládeže Asterix.

Českotěšínští si jarmark ve skromnějším provedení mohou užít v sobotu, kdy ho od 14 do 18 hodin pořádá v Kulturně vzdělávacím centru DDM v Zelené ulici. Součástí Velikonočního jarmárečku jsou také tvořivé workshopy a vystoupení folklórních souborů Slezan a Slezánek s cimbálovou muzikou.

V sobotu proběhne také první dětmarovický velikonoční jarmark, který se koná v sále motorestu v Koukolné. Pro návštěvníky bude připravena zejména bohatá expozice místního svazu zahrádkářů s velikonoční tématikou, do které se zapojí také místní děti. Ke koupi budou také smalty výtvarnice Dagmar Molinové.

Příští středu, na apríla, ovládnou jarmarky Karvinou a Orlovou. Kromě největších měst se na své velikonoční trhy mohou těšit i obyvatelé Petřvaldu či Dětmarovic a různé obdoby oslav Velikonoc najdeme i jinde, například velikonoční výstavu organizují Dolní Lutyně a Doubrava.

Kdy a kam na jarmark

Bohumín - sobota 28. března, náměstí TGM
Dětmarovice - sobota 28. března, motorest Koukolná
Havířov - sobota 28. března až pátek 3. dubna, námestí Republiky
Český Těšín - sobota 28. března, DDM Zelená
Orlová - středa 1. dubna, před DKMO
Karviná - středa 1. a čtvrtek 2. dubna, Masarykovo náměstí