Ředitel školy Petr Juras otevřel tuto novou budovu společně se řadou hostů, mezi kterými nechyběli zástupci města i kraje. „Jsem moc rád, že mohu tento výjimečný projekt odstartovat právě nyní, a to s lidmi, kteří jej dlouhodobě podporují,“ nechal se slyšet ředitel školy krátce před oficiálním přestřižením slavnostní pásky.

Akce byla doprovázena programem, který sestavili učitelé a žáci ZŠ Dělnická, v atriu bylo také plno hostů, kteří se na tento okamžik přišli podívat. Nová nástavba už nyní slouží žákům ZŠ Dělnická i jiných spolupracujících škol se speciálně vybavenými učebnami a také s učiteli, kteří jsou například pro práci s nadanými žáky v programu PILOT speciálně vyškoleni.

Podle Lukáše Hrabce, stavbyvedoucího střediska Beskydské stavební z Třince, která stavbu prováděla, jde o architektonicky velmi zdařilý projekt, který nejen umožní rozvíjet školu a zavádět moderní způsoby výuky, ale na karvinské sídliště přináší určitě osvěžení a je současně mimořádně funkční. Stavba spojovacího krčku byla jednou z náročnějších etap stavby, ale výsledek je velmi působivý a hlavně praktický,“ uvedl stavbyvedoucí střediska Beskydské stavební z Třince Lukáš Hrabec.