Od začátku prázdnin zhruba do půlky září proto budou probíhat částečné uzavírky důležité městské tepny Hlavní třídy a ulice Dělnické v Havířově. Na objízdné trasy bude upozorňovat dopravní značení. S přípravnými pracemi se začne už koncem června.

Se začátkem prázdnin začne oprava povrchu úseku od Mototechny na ulici 17. listopadu a bude postupovat směrem ke kruhovému objezdu. Celková uzavírka Hlavní třídy v plánu není, půjde o částečné uzavírky postupně po rychlých a pomalých pruzích.

„Fungování semaforů bude omezeno, o plynulý provoz se bude starat přechodné dopravní značení. Proto je, prosím, pozorně sledujte. Aktuální informace budou průběžně k dispozici na webových stránkách Ředitelství silnic a dálnic, Správy silnic Moravskoslezského kraje a města Havířova,“ říká náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Uzavírky si vyžádají změny v dopravě, které během léta nepocítí jen řidiči osobních aut, ale také cestující MHD Havířov a příměstských spojů. Musí se počítat se zpožděním spojů a též s dočasným přemístěním zastávek. Podrobnosti jsou k nalezení na stránkách www.kodis.cz.