Co říkáte výsledku povolebních vyjednávání a tomu, že hnutí ANO, coby druhé v počtu získaných mandátů, je v opozici?

Čekali jsme to. Matematika je neúprosná, na tom už nic nezměníme.

ANO získalo ve městě 13 mandátů, a přesto je v opozici. Nedošlo k nějaké chybě při povolebním vyjednávání? Primátor Hanzel dnes řekl, že v komunikaci těsně po volbách vidí zdrhel, jehož výsledkem je koalice ČSSD s komunisty, a ne s hnutím ANO.

Nic takového, žádný zádrhel. Takto to možná prezentovala média. My jsme nabídli zástupcům KSČM při povolebních vyjednáváních maximum možného a nevím, proč to nepřijali. To se musíte zeptat jich. Myslím ale, že si na to umí odpovědět každý, kdo se o politiku ve městě zajímá.

Co bylo to maximum možného?

Místo primátora, dvou náměstků a pět míst v radě. A přesto to odmítli. Apeloval jsem i na pana Vojtěcha Filipa (šéf KSČM v ČR pozn. red.), slíbil, že to prověří, ale žádný výstup z toho nemám.

Říkáte, že chcete být konstruktivní opozicí. Jaké jsou vaše priority ve městě, co chcete prioritně řešit?

Jak už jsem nejednou říkal, lidé z kandidátky ANO nemají s politikou prakticky žádné zkušenosti, se vším se teprve seznamujeme, musíme se nejprve rozkoukat. A pokud jste v opozici, musíte znát cesty, kudy se vydat, abyste došel tam, kam chcete.

A jaké jsou tedy vaše priority, co je podle vás potřeba ve městě řešit?

Všechno to, co máme ve volebním programu.

A to je co?

Hazard. To je pro nás velké téma. Pak ubytovny a třetím je financování města, rozpočet.

Nemrzí vás, že jste skončili v opozici?

Mrzí, ale přesto je náš volební výsledek jednoznačně úspěch. V politice teprve začínáme, i personálně jsme se skládali narychlo, to přiznávám, takže se musíme nejprve vzájemně poznat, vyřešit si personální věci. V každém případě chceme pro město pracovat, chceme být konstruktivní opozicí a spolupracovat s lidmi z koalice. Každopádně se na tu práci těšíme.