Největší a patrně neoblíbenější dětské hřiště v Havířově má za sebou 17 let svého provozu. 

Slavnostní otevření se konalo na Den dětí 1. června 2002. Okamžitě se stal velmi oblíbeným a navštěvovaným. Dodnes má téměř stejnou podobu, byť některé atrakce už byly odstraněny.

Přinášíme fotogalerii ze dne otevření. Možná se některé dnes už dospělé děti poznají, možná je poznají rodiče nebo dokonce dnešní děti poznají své rodiče.

Dětský park však v prostoru mezi Beethovenovou a Fibichovou ulicí přitom v samotném centru města vůbec nemusel být. Vedení města v proluce zvažovalo možnost stavby moderního kostela a hotelu.

„Byly takové úvahy, aby v tomto místě stál hotel. Z toho naštěstí sešlo a myslím, že lidé jsou rádi, že tady mají toto hřiště. Jde o největší multifunkční hřiště ve městě. Je rozděleno pro menší a starší děti. Od otevření je mimořádně hojně navštěvováno," řekl Václav Wicher, který byl v době otevření parku primátorem města.

Celková rekonstrukce

K rozsáhlé modernizaci dětského parku dochází především z bezpečnostních důvodů. Opravy jednotlivých herních prvků už jsou tak časté a nákladné, že je výhodnější pořídit nové. 

Hotovo by mělo být do konce května s tím, že náklady na nový park by měly činit zhruba 3,5 milionu korun. 

Zajímavostí dětského parku jsou také dva na zdejší lokalitu výjimečné stromy - korkovníky amurské, které rostou přímo uprostřed areálu.