Přípravné práce související s opravou kruhového objezdu však začnaly již ve středu 8. listopadu. „Během zúžení silnice I/11 do režimu pruhů 1+1 dojde k úpravě křižovatky u železničního nadjezdu, která umožňuje odbočení na Šumbark. Drobné přizpůsobení jízdních pruhů zde potrvá několik dnů. Podle potřeb zhotovitele,“ uvedl Miroslav Mazal z Ředitelství silnic a dálnic.

Do prostoru velkého kruhového objezdu vyjede technika ve středu 15. listopadu zhruba v 17 hodin a pohyb lidí a techniky tam bude od šesté večerní do 5. hodiny ranní druhého dne. Na programu je frézování vozovky na celé okružní křižovatce. Proběhne za obousměrného provozu řízeného školenými pracovníky stavby.

Horní snímek současná podoba velkého rondelu, dolní snímky vizualizace ŘSD
VIDEO: Takto bude vypadat velký rondel a most v Havířově po rekonstrukci

Omezení dopravy se v podobném scénáři bude opakovat ve čtvrtek 16. listopadu a potrvá od 17 hodin až do pátku 17. listopadu do sedmi hodin ráno.

Navíc nebude možné odbočení ze silnice I/11 ve směru od Ostravy nebude možné odbočení na silnici II/479 (ul. Ostravská) směrem k terminálu kontejnerové přepravy. Objížďka povede přes Šenov. Stejný scénář bude platit i ve svátek 17. listopadu v době od 17 hodin do 7 hodin ráno druhého dne. Provoz bude veden v režimu 1+1 po severní polovině okružní křižovatky.

Babička, vnučka a dcera
Jsme praštěné, rozezpíváme a roztančíme všechny, říkají babička, máma i dcera

Obdobný režim bude na velkém rondelu platit i během víkendu 18. a 19. listopadu. To by už silničáři měli pokládat nový asfalt. Uzavírka by měla v Havířově skončit v pondělí 20. listopadu v 5 hodin ráno.

Jak řekl mluvčí ŘSD Miroslav Mazal, postup prací včetně načasování uzavírek odpovídá vytíženosti kruhového objezdu: „Během denních dopravních špiček bude křižovatka plynule průjezdná a technika s obsluhou se vždy vrátí zpět do akce v pozdějších hodinách.“

Dýňové nebe v Havířově 14. října 2023.
Jak vypadalo dýňobraní v Havířově? Lidé obdivovali 250 kousků, džus i polévku

Plán oprav velkého kruhového objezdu v Havířově

15. 11.

Dopravní omezení začne platit od 17 hod. a poté od 18 hod. do 5 hod. nastane frézování vozovky na celé okružní křižovatce. Frézování nevyhovujícího povrchu proběhne za obousměrného provozu řízeného školenými pracovníky stavby.

16. 11.

Dopravní omezení od 17 hod. a od 21 hod. do 7 hod. proběhne pokládka ložné vrstvy (etapa I., polovina okružní křižovatky).

- Provoz bude veden v obousměrném režimu pruhů 1+1 po severní polovině okružní křižovatky. Pro vozidla jedoucí ve směru Orlová, Šumbark – Havířov, Těrlicko bude vyznačena objízdná trasa po silnici I/11 směr Ostrava k otočení na MÚK Šenov zpět na silnici I/11 a dále po silnici I/11 směr Havířov, Těrlicko. Pro vozidla jedoucí ve směru Ostrava – Orlová, Karviná, Šumbark bude objízdná trasa vedena po silnici I/11 přes Havířov a dále po silnici III/4746 ul. Dělnická na silnici II/475.

- Ze silnice I/11 ve směru od Ostravy nebude možné odbočení na silnici II/479 ul. Ostravská směrem k terminálu kontejnerové přepravy. Pro vozidla jedoucí tímto směrem povede objízdná trasa na MÚK Šenov a dále po silnici II/473 a II/479 přes Šenov směr Šumbark.

Společnost Heimstaden likviduje v Prostřední Suché v ulici Hornická tři své bytové domy.
Co rok, to demolice. Heimstaden bourá v Havířově další domy

17. 11.

Dopravní omezení od 17 hod. a od 21hod. do 7 hod. dojde k pokládce obrusné vrstvy (etapa I., polovina okružní křižovatky).

- Provoz bude veden v režimu 1+1 po severní polovině okružní křižovatky. Pro vozidla jedoucí ve směru Orlová, Šumbark – Havířov, Těrlicko bude viditelně vytyčena objízdná trasa po silnici I/11 směr Ostrava k otočení na MÚK Šenov zpět na silnici I/11 a dále po silnici I/11 směr Havířov, Těrlicko. Pro vozidla jedoucí ve směru Ostrava – Orlová, Karviná, Šumbark bude objízdná trasa vedena po silnici I/11 přes Havířov a dále po silnici III/4746 ul. Dělnická na silnici II/475.

- Ze silnice I/11 ve směru od Ostravy nebude možné odbočení na silnici II/479 ul. Ostravská směrem k terminálu kontejnerové přepravy. Pro vozidla jedoucí tímto směrem bude vedena objízdná trasa opět na MÚK Šenov a dále po silnici II/473 a II/479 přes Šenov směrem na Šumbark.

18. 11.

Dopravní omezení od 17 hod., od 21 hod. do 7 hod. předpokládáme pokládku ložné vrstvy (etapa II., polovina okružní křižovatky).

- Provoz bude veden v režimu jízdních pruhů 1+1 po jižní polovině okružní křižovatky. Pro motoristy ve směru Šumbark – Havířov bude platná objízdná trasa po místních komunikacích v Šumbarku a po silnici II/479 na silnici I/11 směr Ostrava k otočení na MÚK Šenov zpět na silnici I/11 a dále po silnici I/11 směr Havířov. Pro vozidla jedoucí ve směru Orlová, Karviná – Ostrava bude objízdná trasa vedena po silnici III/4746 ul. Dělnická a dále po silnici I/11 ul. Hlavní třída přes Havířov směr Ostrava. Pro vozidla jedoucí ve směru Ostrava – Orlová, Karviná, Šumbark bude objízdná trasa vedena po silnici I/11 přes Havířov a dále po silnici III/4746 ul. Dělnická na silnici II/475.

- Ze silnice I/11 ve směru od Ostravy nebude možné odbočení na silnici II/479 ul. Ostravská směrem k terminálu kontejnerové přepravy. Pro vozidla jedoucí tímto směrem bude vedena objízdná trasa již na MÚK Šenov a dále po silnici II/473 a II/479 přes Šenov směrem na Šumbark.

Soutěž ve skocích do vody na letním koupališti v Havířově.
Havířovské koupaliště bude mít novou skokanskou věž

19. 11.

Dopravní omezení od 17 hod., od 21 hod. do 5 hod. pokládka obrusné vrstvy (etapa II. polovina okružní křižovatky).

- Provoz zůstane v režimu 1+1 na jižní polovině okružní křižovatky. Pro automobily jedoucí ve směru Šumbark – Havířov bude stěžejní objížďka po místních komunikacích v Šumbarku a po silnici II/479 na silnici I/11 směr Ostrava, po otočení na MÚK Šenov se lidé vrátí zpět na silnici I/11 a dále mohou pokračovat k cíli po silnici I/11 směr Havířov. Pro vozidla jedoucí ve směru Orlová, Karviná – Ostrava bude objízdná trasa vedena po silnici III/4746 ul. Dělnická a dále po silnici I/11 ul. Hlavní třída přes Havířov směr Ostrava. Pro vozidla jedoucí ve směru Ostrava – Orlová, Karviná, Šumbark bude objízdná trasa vedena po silnici I/11 přes Havířov a dále po silnici III/4746 ul. Dělnická na silnici II/475.

- Zbývá dodat, že ze silnice I/11 ve směru od Ostravy nebude možné odbočení na silnici II/479 ul. Ostravská směrem k terminálu kontejnerové přepravy. Pro vozidla jedoucí tímto směrem bude stále platit objízdná trasa z MÚK Šenov a dále po silnici II/473 a II/479 přes Šenov směrem na Šumbark.

Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic ČR