Útěk byl dopředu naplánován. Bachaři neměli téměř žádnou šanci. V prostoru věznice se jim podařilo mařit jen některé ojedinělé pokusy o útěk, ale nakonec jim z arestu pláchlo všech šestnáct dvojic. Trestanci však neměli útěk vůbec jednoduchý. Museli překonat řadu těžkých překážek, a to navíc ve dvojicích sepnutí na rukou policejními pouty. Na trase, která se z větší části linula podél řeky Lučiny, je čekalo několik různě obtížných úkolů. Jen kousek za branami káznice probíhali ostrou palbou rozezlených bachařů, které simulovali dva paintballoví střelci. Mezi dalšími úkoly museli vysvobodit ježka z klece, brodit korytem potoka, plížit se pod ostnatým drátem, pomoci zraněnému spoluvězni, projít bažinou, zvládnout společně jízdu na jednom kole či plátkem pilky přeřezat mříž. V samotném cíli bylo momentem zdařilého útěku odpálení plechovky energetického nápoje Semtex.

„Šlo o druhý ročník akce Útěk v řetězech, která však neměla jen soutěžní část, ale také osvětovou. Rady a kontakty zde například rozdávali pracovníci občanského sdružení Modrý kříž, které se specializuje nejen na práci s lidmi se závislostmi všeho druhu, ale především s jejich blízkými. Také jim patří díky za úspěšnou akci, stejně jako všem partnerům a především Magistrátu města Havířov, Městské policii Havířov a dalším, kteří akci významně podpořili,“ svorně děkují pořadatelé z Viking agency, Blazeup production a Horolezeckého oddílu Tatran Havířov.

Vítěznou dvojicí druhého ročníku Útěku v řetězech se nakonec stali trestanci Kekul a Kynerol. Na dalších místech z káznice domů doběhli Sančo Pid a Kamčo Dip, Smrdutý pes a Vobšoust, Čechymen duo, Jája a Pája, Joe Bananas a Sličný Don, Raketa a Válec, Hlavoun a iq18, Cyril a Malcolm, Štefan Joystick a Čenda Řetěz, Heinrich Tonic a Ignác Becherovka, Kuřbuřt a Pralos, Džungara a Rodschield, Flatron a Robil, Čenda a Hermenegilda, Lstivý Fredy a Tomy Hazardér, Pepíno a Bílý sníh. Odměněni ale byli nejen úspěšní absolventi náročné trati, ale i vězni s vtipem. Mimo výběr vtipné vězeňské přezdívky si totiž museli vymyslet i důvod zatčení.

Vítězným byl důvod vězně Hlavouna: „Našel jsem u popelnic auto. Myslel jsem, že je na vyhození, když stojí u těch popelnic. Ale jelikož odpady jsou majetkem města, tak mne asi zavřeli za neoprávněné užívání cizích odpadů. Potom jsem našel u hřbitova další auto. Jsem se domníval, že majitel je tam někde zakopaný, tak jsem si ho vzal. Asi si stěžoval ten pán, co ječel u těch vrátek. Řekl jsem mu, ať neječí a ještě něco sprostého. Tak mi k tomu přišili urážku na cti.“