Zástupci managementu se však přes několik urgencí k situaci v podniku oficiálně nevyjádřili, odbory informaci komentovat nechtějí.

Podle informací, které se Deníku podařilo zjistit, majitelé firmy minulý týden oznámili managementu záměr ukončit k poslednímu dni března příštího roku výrobu litinových kotlů a radiátorů.

Co bude se zbytkem provozu, se neví. V podniku aktuálně pracuje asi 300 zaměstnanců, a většinu z nich zaměstnává práce výroba kotlů a radiátorů. Část produkce firmy je výroba žáruvzdorných výrobků a oceli. Podle zatím nepotvrzených informací by o práci mohlo přijít až 250 lidí.

Vedení firmy by mělo o situaci v nejbližších dnech jednat s majiteli firmy, s nimiž ale chtějí mluvit i odboráři. 

K TÉMATU

Tváří firmy je Jágr 

Bohumínská firma Viadrus vyrábí litinové kotle už více než 130 let. Její reklamní tváří se v posledních letech stál nejslavnější český hokejista Jaromír Jágr, který dokonce před rokem přijel osobně do Bohumína, v rámci propagace nového výrobku této značky - litinového kotle U22. Prohlédl provoz a mohl se podívat, jak se kotle a radiátory vyrábějí. „Pan Jágr je velký profesionál a proto jsme ho oslovili pro naši reklamu, ale tentokrát jsme prezentaci nového kotle pojali spíše jako přátelské setkání,“ objasnil tehdy Jágrovu návštěvu ve firmě generální ředitel firmy Viadrus Petr Teichmann.

Podívejte se na galerii z návštěvy Jaromíra Jágra ve firmě Viadrus