Na havířovský zimní stadion ve čtvrtek odpoledne přišlo 49 dětí s doprovodem. Rodiče měli možnost seznámit se, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. O výklad se postaral David Svozil, zkušený trenér mladých.

Po jeho úvodní přednášce následovala návštěva tělocvičny. Program vyvrcholil na ledové ploše stadionu, kde si děti mohly pod dohledem trenérů mládeže i hráčů A týmu vyzkoušet první kroky na ledě. Z hokejistů se jim věnoval útočník Rok Macuh a obránce Jakub Dudek.

„Sám jsem s hokejem začínal asi v 6. letech v Krnově. Původně jsem hrál fotbal a hokej jsme hráli vždy v zimní přípravě. Začalo mě to bavit a už jsem u toho zůstal. Jsem rád, že jsem tady dneska mohl být, práce s dětmi mě baví,“ říká Dudek.

Kromě zážitku z bruslení si každé dítě navíc odneslo domů hokejový dárek v podobě reprezentačního dresu. Spokojenost vládla po všech stránkách. 

Velký zájem rodičů, dětské veselí a pravá sportovní atmosféra. To vše patřilo k náborové akci v rámci Týdne hokeje, Pojď hrát hokej. | Video: Deník / Pintér Josef

„Účast nás velmi mile překvapila. Musíme poděkovat všem, kteří se na organizaci podíleli. Bylo tady živo. Uvidíme, kolik dětí bude s hokejem pokračovat. S přípravkou trénujeme každý víkend, v sobotu a neděli,“ uvedl šéftrenér přípravky Petr Jemelík. 

Pořadatelem vydařeného sportovního a osvětového odpoledne byl hokejový klub AZ Residomo Havířov Pojď hrát hokej je čtyřletým rozvojovým projektem Českého hokeje.