V pátek odpoledne se v Kulturním domě Petra Bezruče konal jubilejní koncert za účasti současných studentů, absolventů, přátel školy, osobností veřejného života a dalších hostů.

Dvouhodinový program plný hudby, zpěvu a tance byl zahájen studentskou hymnou Gaudeamus igitur v podání smíšeného pěveckého sboru školy pod taktovkou učitelky a sbormistryně Sylvy Mokrošové.

Stručné, ale velmi výstižné úvodní slovo pak přednesl ředitel školy Petr Šimek. Další část podvečera byla převážně v režii současných a bývalých studentů. Publiku se navíc představila Taneční škola Horizonty a Folklorní soubor Vonička s kapelou.

Nechyběl ani studentský film věnovaný škole a video projekce zaměřená na historii i současnost. Vše doprovázel mohutný potlesk. Kolektivu školy poděkoval a popřál do dalších let hodně úspěchů náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a primátor města Havířova Josef Bělica.

Z absolventů vystoupil s krátkým proslovem přednosta Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno Jaroslav Štěrba. Programem provázeli studenti Julie Zajacová a Jan Židek.

Ve výstavní síni Maryčka KD Petra Bezruče až do 31. října je ke zhlédnutí výstava výtvarných prací studentů a pedagogů školy.