Největší zájem vzbudila vystavená technika pochopitelně u dětí. Všechny pojízdné stroje navíc bylo možné prozkoumat pořádně zblízka – přímo z kabiny řidiče. V obležení se ocitly popelářské vozy, sněžné pluhy menších i větších rozměrů, nákladní vozy, sypače, zametací vozy, sekačky a další kusy techniky havířovských technických služeb.

„Lidé asi nejvíc vidí, že zametáme ulice, v zimě odhrnujeme sníh, děláme posyp, ale my také opravujeme výtluky, děláme přdláždění chodníků, stavíme parkoviště a tak dále,“ odhalil přítomným malou část pracovní náplně pracovníků Technických služeb Havířov náměstek ředitele Václav Zyder.

Společnsot OKD získala souhlasné stanovisko k pokračování těžby až do roku 2026.
Do roku 2026 - OKD má kladné stanovisko MŽP k pokračování hornické činnosti
Členky karvinského Sokola pilně secvičují skladbu s názvem Babí léto. Chystají se na XVII. Všesokolský slet, který se koná na přelomu června a července v Praze.
Karvinské sokolky pilně cvičí a těší se na Všesokolský slet do Prahy

Pořadatelé pro děti připravili několik stanovišť, největší fronty se ale tvořily mimo ně. Například na možnost nechat se vysokozdvižnou plošinou vyzvednout vysoko nad hlavy návštěvníků či u fotopointu u stupátka popelářského vozu. Pro děti byly připraveny zábavně-vzdělávací soutěže, skákací hrady a spousta dalšího doprovodného programu. Soutěžilo se o tablet a další hodnotné ceny.

Na speciálním bicyklu pak zájemci vyšlapali pro Mateřskou školu Paraplíčko Havířov pro zrakově postižené děti 44 tisíc korun. Každý ujetý kilometr Technické služby Havířov ocenily pětistovkou. Návštěvníci akce, kterou moderoval Vlasta Korec, si mohli odnést třeba domácí košík na bioodpad.