Některé se konají už dnes. Například v Orlové startuje už ve 14 hodin celoměstský Den dětí v podobě dovednostní soutěže, jejíž dětští účastníci budou na jednotlivých stanovištích plnit úkoly. Všichni zúčastnění obdrží drobné odměny.

V 16 hodin se pak na pódiu na náměstí vystřídají tanečníci z místních tanečních kroužků a skupin, představí se jeden z nejlepších imitátorů Michaela Jacksona a hlavní hvězdou dne bude hudební skupina Maxim Turbulenc.

Den dětí a den otevřených dveří pořádá tradičně Elektrárna Dětmarovice. V sobotu od půl desáté začne program na prostranství před elektrárnou (bublinková školka, diskotéka s klaunem Arnoštem), chybět nebudou cirkusové a výtvarné dílny, soutěže, cirkusový kolotoč, skákací hrad, projížďky na koni a ponících.

Dospělí, ale i větší děti si mohou prohlédnout prostory elektrárny v rámci dne otevřených dveří. Organizátoři dokonce zajistili kyvadlovou dopravu z Orlové k elektrárně a zpět.

Šmoulové a bublinky, zpěváci Debbi a Pavel Novák a opět Maxim Turbulenc. To je nabídka z programu na českotěšínském náměstí ČSA. Začátek je ve 14 hodin.

Sport, poučení i zábava

Havířov pojal počátek letní sezony sportovně a v sobotu pořádá velký Sportovní den s volným vstupem na letní koupaliště.

„Pro menší děti je program připraven na neděli v rámci řezbářského sympozia Havířovská lípa. Od 12 hodin se na náměstí Republiky postupně představí například Míša Dolinová s pořadem plným zábavy, soutěží i dárečků. Od 16.30 bude pódium patřit zpěvačce Lenny, o hodinu a půl později ji vystřídá Adam Mišík s kapelou. Dětské odpoledne doplní hudební představení dětem, program havířovských tanečních souborů, stánky se sladkostmi a atrakce," říká mluvčí města Eva Wojnarová.

Program pro děti do 10 let je na pátek a sobotu připraven i v Kotulově dřevěnce v Havířově.

Petrovičtí zvou děti z obce na divadelní představení Zlatovláska, které odehrají členové ochotnického spolku Kolovrat v neděli v 15 hodin v Hotelovém domě v Petrovicích.

Dětem bude patřit také nedělní odpoledne u Rehabilitačního sanatoria Lázní Darkov v Karviné-Hranicích. Program u kavárny Rosa začíná ve 14 hodin a pestrý program nejen pro děti, ale i dospělé připravil KSVČ Juventus. Představí se zájmové kroužky Juventusu, chybět nebude exhibice sokolníků, projížďky na koních, minigolf a k dispozici bude i mini-lanové centrum a trampolína. Přírodovědná stanice si pro děti připravila zoo koutek.

Město Karviná letos pořádá oslavy Dne dětí ve formě rodinného pobytu na farmě. V neděli odpoledne je na Masarykově náměstí připraven program, jehož součástí je soutěžní cesta nazvaná Staň se farmářem, interaktivní divadélko, přehlídka zemědělské techniky. K tomu budou hrát a zpívat Marek Ztracený, Šuba Duba band a Václav Upír Krejčí.