Na Masarykově náměstí ve Fryštátě se od 16 hodin až do 22 hodin představí kapely, které v žánru folk, country a bluegrass něco znamenají. Diváci se mohou těšit na vystoupení kapely T.O.Šíny či legendární brněnskou trampskou kapelu Ozvěna.

Ti, kterým nejsou cizí jazzové variace, si přijdou na své během vystoupení hudební skupiny Hot Jazz Šůtrs z Přerova. Ta totiž hraje jazzové standardy s českými texty přerovských textařů Josefa Kainara, Jaroslava Wykrenta, Slávka Žaluda a především kapelníka Karla Jačky.

Kapela hraje v tzv. gypsy jazz stylu, ale nejsou jí cizí ani vlivy blues, folku a bluegrassu. Kapelu tvoří špičkoví instrumentalisté, jak v kmenových hráčích, tak i v podobě stálých hostů. Fanoušci karvinského Dropsu si také přijdou na své, neboť i místní hudebníci přislíbili svou účast na totemu.

Organizátoři: Diváci se mají na co těšit

Jednou z hlavních hvěz letošního Karvinského totemu bude legenga českého folku, skupina Nezmaři, která vystoupí společně s Miky Ryvolou, kteréžto není třeba představovat. Tencechtivé publikum bude po Nezmarech bavit polská kapela Grupa Furmana.

„Ten, kdo již někdy živelný koncert této kapely ze sousední severní země zažil, ví, že je skutečně nač se těšit, a to jak po hudební stránce, tak i po stránce toho, kterak se kapela prezentuje na pódiu,“ říká hlavní organizátor a dramaturg Karvinského totemu Josef Mlok Grim.

Svou „troškou do mlýna“ přispěje i slovenská kapela Hrdza, která mísí rock s folkem a keltskou melodiku s jazzovou rytmikou, a ostravské taneční sdružení Galtish, zabývající se irskými tanci a irským stepem.

Milovníky westernové zábavy určitě potěší seskupení Western Clubu Black&Brown. Členové regionálního sdružení těch, které fascinuje Divoký západ, vždy rádi předvedou něco ze svého umění v ovládání bičů, las, koltů, nožů a také obohacují program ukázkami klasických a moderních country tanců. (gc)