Soutěží o Visegradský pohár si havířovští hasiči připomněli 60. výročí své činnosti. Klání bylo určeno pro mladší a straší žáky. Mezinárodní účast zajistily týmy ze Slovenska a Polska.

Disciplíny byly obdobné tradiční halové soutěži, kterou sbor pořádá vždy v únoru. „S ohledem na venkovní prostředí a možnosti areálu jsme mohli disciplíny drobně upravit. Především štafeta 4x60 metrů s hasičskými překážkami se běžela po celé délce oválu," řekl starosta sboru Ladislav Kotula.

Všechna pětičlenná družstva musela zvládnout uzlovou štafetu, při které mladí hasiči vázali na čas pět uzlů, a to tesařský uzel, zkracovačku, lodní uzel, záchranný uzel, a úvaz na požární proudnici.

Souběžně s touto disciplínou se běžela štafeta dvojic a nakonec i štafeta 4x60 metrů. Při ní musel první hasič zvládnout běh přes kladinu, druhý skok přes překážku, třetí přenesení hasicího přístroje a čtvrtý práci s hadicí a rozdělovačem.

Mezi mladšími žáky byli nejlepší hasiči z Chotěbuze. Na druhém místě se umístili hasiči z Bohumína Skřečoně a třetí ze slovenské Spišské Nové Vsi. Mezi staršími vyhráli slovenští hasiči ze Šuňavy před domácím týmem a třetími hasiči z SDH Bohumín Vrbice.

Zdroj: Youtube