„Nad městem se od šesté hodiny ranní prohnala bouře s velmi prudkým, přívalovým deštěm. Podle prognóz mělo napršet maximálně 50 mm srážkové vody. Ve skutečnosti to bylo během čtyř hodin více než 90 milimetrů,“ řekla mluvčí města Dorota Havlíková.

Zatopeno bylo několik ulic, nejhůře na tom byly ulice Karvinská, Hřbitovní, Rybářská. V dolním úseku ulice Slezské stoupla hladina Hrabinky o více než dva metry.

Voda zatopila zahrady také v Karvinské ulici.foto Petr RudzkiZdroj: Deník / Tomáš Januszek

„Hasiči společně s firmou pracující na optimalizaci tratě odstraňovali naplavené větve a další věci, které blokovaly průtok místního toku, a hladina zde klesá. Situace se již také zlepšila na Třinecké ulici. V Karvinské ulici městská policie stále odklání dopravu,“ sdělila mluvčí města dále.

Hasiči pomáhali také v několika zatopených objektech.

"Jde především o čerpání vody ze zatopených sklepů rodinných domů, v některých případech čekáme, protože voda stále přitéká," řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák s tím, že preventivní protipovoďnovou stěnu z pytlů s pískem postavili hasiči také v nedaleké Chotěbuzi.

Policie monitorovala a dohlížela na dopravu především v Karvinské ulici, ta je ale podle posledních zpráv již průjezdná.

"Pod vodou je ještě ulice Rybářská, drážní hasiči odčerpávají vodu v podchodu pod nádražím," aktualizovala krátce po poledni mluvčí Českého Těšína s tím, že situace se celkově zklidňuje.

Voda pak částečně zaplavila i ulice některých dalších měst, v Karviné to například byla část ulice Slovenské.

Voda dělala problémy i v jiných částech regionu

V Havířově hasiči zasahovali v panelovém domě v Prostřední Suché, kde se voda nahromadila na střeše a místo do odpadu protékala do bytů. 

Několik čerpání měli také v objektech v sousedním Těrlicku a voda tam také zalila silnici. 

Zdroj: Deník/Libor Běčák

Situaci dále sledujeme…