Voda vyplavila školu, když v posledním patře upadl ze zdi průtokový ohřívač vody. Postupně protékala všemi patry, kde zničila zdi, podlahy, nábytek a vybavení družiny, tělocvičny, jídelny a kabinetů.

„Práce na odstranění škod běží od chvíle, kdy jsme havárii zjistili. Stále pomocí vysoušečů zbavujeme zdivo a podlahy vlhkosti. Po dohodě s hygieniky se nám podařilo zprovoznit jídelnu, byť podlaha je v provizorním stavu. Věříme, že už brzy začnou práce na finálním dokončení a poškozená část školy bude opravena," řekl ředitel školy Igor Zaťko.

Zatímco první část záchranných prací odvedli pracovníci veřejné služby a dobrovolníci, odborné práce bude provádět firma, která vzejde z výběrového řízení.

„Na vyhlášení soutěže jsme měli čas, protože podlahy a zdivo stále vysychají. Předpokládáme, že za několik dnů vítězná firma nastoupí a zhruba do 30 dnů se podaří práce dokončit. Nejnáročnější částí opravy bude obnova poškozených podlah, které mají poměrně značnou rozlohu. Z předběžných propočtů by způsobená škoda měla dosahovat 1,9 milionu korun bez DPH," řekla manažerka zakázek Městské realitní agentury Alice Hegyi.

Čtěte také původní článek: V Havířově bojuje škola s následky vyplavení