Velká radost zavládla po skončení komunálních voleb ve štábu havířovské sociální demokracie. Zisk více než třiceti procent znamenal vítězství a posílení pozice v zastupitelstvu. Na druhé straně vládly v ODS rozpaky a obrovské zklamání.


„Je to určitě náš velký úspěch. Musím se přiznat, že jsme takový výsledek moc nečekali. Naše politická strana zaznamenala nejlepší výsledek v historii komunálních voleb, takže výsledky musíme pořádně oslavit,“ neskrýval nadšení lídr ČSSD Zdeněk Osmanczyk.


Ten o případné koalici zatím nechtěl mluvit. „V tuto chvíli je předčasné o něčem mluvit. Brzy začneme vyjednávat, ale v tuto chvíli nemáme na spekulace čas, užíváme si výhru,“ dodal předseda vítězné strany.
Ve štábu ODS kroutili přim pohledu na

výsledky nevěřícně hlavou. Nálada zde postupně klesla na bod mrazu. Když se objevily konečné výsledky, které znamenají ztrátu rekordních osmi mandátů, zavládlo velké rozčarování.


„Výsledky jsou pro nás samozřejmě katastrofální. Jedná se o velký propadák a průšvih, protože jsme zaznamenali nehorší výsledek ODS v Havířově. Je to opravdu špatné,“ nebylo moc do řeči lídrovi občanských demokratů Tomáši Foldynovi.