Podle některých informací je však tato zemina kontaminovaná a měla být uložena v zařízení, které je pro nakládání s odpady určeno.

Toto se píše v dopise, který Deník získal od karvinských zastupitelů z hnutí ANO. Autor dopisu upozorňuje na výše zmíněnou skutečnost a přikládá fotografie a kopie záznamů o zkouškách, které se prováděly při odběru zeminy.

Radnice v Karviné a Stonavě už si kvůli této záležitosti dopisují a vyptávají se, podnět šetří také ostravská pobočka České inspekce životního prostředí.

„Inspekce v této věci zahájila šetření dne 18. 3. 2016, a to jak na stavbě „Dopravního hřiště", tak v areálu nedokončené Koksovny Stonava, které ovšem není v současné době ukončeno," řekla Deníku mluvčí ČIŽP Radka Burketová.

Inspektoři se zaměří na firmy, které se na stavbě a transportu materiálu podílejí.

„Šetření bude pokračovat kontrolou stavebních firem realizujících stavbu dopravního hřiště v Třinci i kontrolou firem, které realizovaly demolice a následné terénní úpravy v areálu nedokončené koksovny," stojí ve zprávě, kterou stonavskému starostovi poslal vedoucí oddělení odpadového hospodářství ČIŽP OI Ostrava René Hellebrand.