Čtvrtý novodobý ročník Závodů dračích lodí u Vrbického jezera navazuje na předchozí osmiletou tradici ve Starém Bohumíně a zahájí jej tento pátek klání posádek místních škol. „Ty nejlepší mají šanci postoupit do bojů o republikový titul. Loni si tým žáků základní školy ČSA přivezl z Mistrovství republiky v Brně bronzovou medaili, pudlovská posádka skončila v silné konkurenci osmá,“ připomněl místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Sobota bude patřit hlavnímu zápolení smíšených desetimístných posádek v kategorii FUN a SPORT. V té první tradičně soupeří týmy složené z místních firem, spolků a kamarádských part. Zazávodit si budou moci i ženy v samostatné kategorii WOMEN. Kategorie SPORT je určena pro pravidelně trénující posádky, poloprofesionály a profesionály. Organizátoři připravili dvě délky trati, dvousetmetrovou a kilometrovou.

Závody dračích lodí na Vrbickém jezeře, 5. června 2021.
Dračí lodě opět v Bohumíně. Tradiční závody po dvou letech a na novém místě

Do letošních bojů znova vysílá své zástupce i město Bohumín, pod jehož záštitou se akce koná. Na uspořádání závodů přispělo 90 tisíc korun. „Želízkem v ohni je naše ryze ženská posádka, s níž obhajujeme loňské třetí místo. A samozřejmě se nebudeme zlobit za lepší umístění,“ pousmála se kapitánka Doris Starzyková z finančního odboru bohumínské radnice.

Vrbické jezero v pohybu. Dračí lodě vystřídá triatlonová výzva.Vrbické jezero v pohybu. Dračí lodě vystřídá triatlonová výzva.Zdroj: se svolením MěÚ Bohumín

Dračí lodě vystřídá u Vrbického jezera Ocelácký Triatlon - Triatlon s Úsměvem, letošní ročník organizátoři z SK Oceláci Ostrava naplánovali na sobotu 1. června. Město událost podpořilo 40 tisíci korunami. Hlavní závod začíná v pravé poledne a nabídne 800 metrů plavání, 21 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu. Dopolední program bude patřit dětským kategoriím od předškoláků až po patnáctileté.

Tradiční závody dračích lodí v Bohumíně.
Závody dračích lodí v Bohumíně se letos pojedou už v červnu

„Ti nejmenší absolvují duatlon, na trati je mohou doprovodit rodiče a povolena jsou kromě jízdních kol i odrážedla,“ informoval za pořadatele Jakub Weimann. Dodal, že organizace tak velké akce vyžaduje zapojení řady dobrovolníků a pečlivou přípravu. „Bezpečnost závodníků je pro nás prioritou. Cyklistická část probíhá v běžném provozu, proto prosíme všechny motoristy, aby byli v době akce opatrní a hlavně ohleduplní k účastníkům,“ apeloval Weimann na závěr.