Čtyřtýdenní maraton představuje bohatý dopolední program pro děti, pro které jsou připraveny různé aktivity a soutěže. Cílem organizátorů je, aby se děti přes léto nenudily a vyrazily ven.

„Kromě akcí ve městě jsme v minulých dnech uspořádali například také cyklovýlet na Landek, při kterém nás doprovázela městská policie,“ uvedla jedna z organizátorek Petra Kadlecová s tím, že středeční dopoledne zase patřilo spolku Mládež, která si pro děti připravila akci s názvem Vstávat a cvičit.

„Pozvali jsme děti do adrenalinového parku Faja a doufáme, že je tím namotivujeme, aby v budoucnu chodili pravidelně,“ přiblížil předseda spolku Mládež Dalibor Jureček.

Dodal, že všichni přítomní si mohli vyzkoušet jízdu na skateboardu a následně se seznámili s novým workoutovým hřištěm, na kterém probíhaly soutěže.

„Pro děti jsme přichystali jednoduchou slalomovou dráhu, kde se naučily držet stabilitu a mírně zatáčet. Díky těmto základům budou moci v budoucnu zkusit i jízdu na rampě. Tu jsme dneska nezkoušeli, protože nikdo neměl helmu,“ doplnil s úsměvem Jureček.

Pro některé děti byla jízda na skateboardu novinkou. „Na hřišti jsme úplně poprvé, ale je to tady moc pěkné, moje holky zatím nemají zkušenosti s ježděním na skateboardu, ale moc se jim to zalíbilo,“ uvedla maminka Pavla. Starší děti však už měly jasno. „Skateboard je fajn, ale doma mám pennyboard a ten je lepší, budu jezdit na něm,“ řekla jedenáctiletá Dáša.

Sandra Štrejlová