V pondělí v havířovské nemocnici zasedla administrativní komise, která měla za úkol provést formální kontrolu přihlášek kandidátů na posty primářů oddělení. „Pokud jsme zjistili nějaké nedostatky, byl konkrétní člověk vyzván, aby případné informace doplnil. Nyní všem přihlášeným bude do deseti dnů doručena písemnost, ve které obdrží přesné informace o dalším průběhu výběrového řízení,“ řekla ředitelka nemocnice Věra Kovářová.

Řízení bude dvoukolové. „V první části kandidáti předloží zpracovanou vizi chodu nemocnice a v druhém se budou posuzovat a hodnotit profesionální a manažerské schopnosti. Teprve po vyhodnocení budou oznámena jména nových primářů oddělení. Předpokládáme, že se tak stane nejpozději do dvou měsíců,“ dodala ředitelka Kovářová.

Kolik se přihlásilo lékařů do výběrového řízení, nechce vedení nemocnice prozradit. Nechalo se však slyšet, že by uvítalo, kdyby bylo co nejvíce uchazečů i z řad jiných zařízení. Kraj v červnu tohoto roku na základě petice stávajících primářů, kteří upozorňovali na nedostatečnou komunikaci s vedením, odvolal ředitele Juraje Chomiče.

Jelikož situace v nemocnici vyžadovala důsledné řešení, kraj rozhodl vypsat výběrové řízení jednak na post nového ředitele, ale také na všechny primariáty.